2019.03.04. 16:37

A tasli ellenére is nagyot futott Kerekes Gréta

Glasgow - Nagyszerű rajtja után kellemetlen meglepetés is érte a debreceni versenyzőt a táv elején.

Mint ismert, a debreceni Kerekes Gréta 60 méter gáton 8.03-mal egy századra megközelítette az egyéni csúcsát vasárnap a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon. Ez a teljesítmény az ötödik helyre volt elég. A futó a finálé után az M4 Sportnak értékelte teljesítményét.

„Feltettem mindent a pirosra, hiszen ez már a döntő volt, itt kockáztatni kellett” - mondta Kerekes, aki a német Cindy Rolederrel történt „afférját” is felidézte:

Tök jó volt az eleje, csak hát ott volt mellettem Cindy, és kaptam tőle egy akkora pofont a harmadik gát felett…”

A debreceni gátas elmondta még, hogy továbbra is próbál bekerülni 8 másodperc alá, hiszen ez számára az álomhatár, de türelmes, és nagyon elégedett az Eb-5. hellyel.

A teljes videointerjút az M4 Sport honlapján lehet megnézni.