2018.09.06. 10:21

Szenior úszó Eb: félidőben öt éremnél tart a debreceni csapat

Kranj - Tavaly Budapesten rendezték a szeniorok vizes világbajnokságát, ahol a Debreceni Szenior Úszó Klub 33 fős csapata öt egyéni- és két váltóban elért dobogós helyezésével a hazai klubok rangsorában a harmadik helyen végzett. Vajon meg lehet-e ismételni ezt a kiváló teljesítményt? A válasz hamarosan kiderül!

A szlovéniai Kranjban jelenleg is zajlik a 25 éven felüliek kontinensviadala. Az első négy nap szép eredményeket hozott a hatfős debreceni medencés úszócsapatnak. (További hat debreceni a nyíltvízi 3000 méteres versenyre nevezett, amelyet szombaton, az Európa-bajnokság zárónapján rendeznek a Bledi-tó alig 21 fokos vizében.)

Visszatérve a medencei versenyhez: a 84 éves Flóra-Orosz Katalin eddig két egyéni versenyszámban, a 100 méteres hátúszásban és a 200 méteres vegyesúszásban győzött. Utóbbi versenyszámban érdekes küzdelemnek lehettek tanúi a jelenlévők, hiszen Katalin 76 éves húga, Maier-Orosz Judit is ebben a futamban indult, és az eggyel fiatalabb korcsoportban bronzérmes lett!

Gombkötőné Tóth Ilona 68 éves, kirobbanó formában lévő versenyző a 200 m-es gyorsúszásban 4., az 50 m-es gyorsúszásban a 2. helyen végzett.

Az előzőekben felsorolt, egyéni versenyszámokban már érmes három hölgyversenyző a 64 éves Cseri Piroskával kiegészülve fölényes győzelmet aratott a 4x50 méteres gyorsúszó váltóban két hasonló, 280 év feletti összéletkorú váltó ellenfelük előtt.

Korábban a Batta Gyulával és Katona Lászlóval (mindketten 65 évesek), valamint Flóra-Orosz Katalinnal és Gombkötőné Tóth Ilonával rajthoz álló úgynevezett mix vegyesúszó-váltó hét csapat közül a negyedik helyre futott be.

Batta Gyula 100 m-es egyéni pillangóúszása pontszerző 6. helyet ért. Cseri Piroska négy versenyszámban ért oda a 14-20. helyre az erős mezőnyben.

Még három versenynap hátra van, a debrecenieknek egy váltójuk, nyolc medencei- és hat nyíltvízi rajtjuk lesz, és a papírforma további jó eredményekkel kecsegtet!

A Debreceni Szenior Úszó Klub csapata a magyar egyesületek között az előkelő második helyen áll az éremtáblázatban a Törökbálinti Senior Úszó Club mögött.