2017.08.29. 10:26

Öttusa-vb - Tizenegyedik a magyar vegyes váltó

Budapest/Kairó - Tizenegyedik helyen végzett a Tomaschof Soma, Alekszejev Tamara összeállítású vegyes váltó a kairói öttusa-világbajnokság zárónapján.

A magyarok a hétfői versenyben a vívásban 18 győzelmet arattak és 20 vereséget szenvedtek, ezzel 12. helyen álltak, majd a 2x100 méteres úszásban a 14. időt érték el a 20 párost felvonultató mezőnyben.

A lovaspályán a hetedik legjobb eredmény volt az övék azzal, hogy két akadályt vertek le és négy másodperccel túllépték a limitidőt.

A kombinált számnak - amelyben mindkét váltótagnak 2x800 métert kellett futnia két lövészettel megszakítva - kilencedikként vághattak neki, végül 11. helyen értek célba.

Eredetileg Demeter Gergely indult volna Alekszejevvel, de közvetlenül az elutazás előtt derült ki, hogy betegség miatt nem tarthat a csapattal. Így az első számban, férfi váltóban nem is volt magyar páros, mivel Tomaschof mellé ilyen rövid időn belül már nem lehetett mást nevezni. Tomaschof így végül a vegyes váltóban jutott versenyzési lehetőséghez.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapjáról):

vegyes váltó, világbajnok:

Németország (Alexander Nobis, Ronja Steinborn) 1391 pont

2. Egyiptom (Eszlam Hamad, Hajdi Morszi) 1381

3. Franciaország (Valentin Belaud, Julie Belhamri) 1370

...11. Magyarország (Tomaschof Soma, Alekszejev Tamara) 1313 (vívás: 18 győzelem/20 vereség/197 pont, úszás: 2:03.66 perc/303 pont, lovaglás: 282 pont, lövészet-futás: 12:49.85 perc/531 pont)