2017.07.10. 14:02

Dudás Attila önhibáján kívül bukott Kakucson

Debrecen - Az elmúlt hétvégén a Kakucs-Ring Nemzetközi Supermoto Bajnokság Prestige kategóriájában induló Dudás Attila többszörös bajnok debreceni motorversenyző a bajnokságban szerzett 141 pontjával a dobogó harmadik helyére lépett előre.

Debrecen - Az elmúlt hétvégén a Kakucs-Ring Nemzetközi Supermoto Bajnokság Prestige kategóriájában induló Dudás Attila többszörös bajnok

debreceni motorversenyző a bajnokságban szerzett 141 pontjával a dobogó harmadik helyére lépett előre.

A versenyhétvégén volt szabadedzés, időmérő, valamint két verseny is, szóval Dudás a nap végére kellemesen elfáradt, főleg, hogy a nagy hőség is nehezítette a közel 60 éves versenyző dolgát.

Az első versenyen adódott némi vita, úgy tűnt, hogy a startnál és azt követő egyes kanyarban többször is ki akarták lökni Attilát. Ennek ellenére ő kiválóan védekezett, és az első futamban a dobogó harmadik helyére állhatott fel. A délutáni második futamban szinte úgy tűnt, hogy támadást indítottak ellene. A 15 perc+2 kör utolsó körének megtétele előtt kilökték, ami bukáshoz is vezetett. Versenymegszakítás következett, mentőt hívtak a pályára, de mivel sérülése nem volt, és a versenytáv 75%-át teljesítette, ez a negyedik helyet jelentette számára.

Most több mint egy hónap supermoto-versenyszünet következik, ennek ellenére Dudás Attila gyorsasági- és motokrosszversenyeken fog indulni augusztus végéig.