2017.05.29. 12:13

A győzelemért csatázva dobta el a motorját Dudás Attila

Debrecen - A 2016-os supermoto S2 bajnokságot nyert Dudás Attila az elmúlt hétvégén az országos bajnokság második fordulóján a legmagasabb, prestige kategóriában vett részt az EuroRingen.

A többszörös bajnok, nemzetközi kupagyőztes „rozsdás” kora ellenére bátran magabiztosan versenyzett. A nap végén mind két futam összetett negyedik helyét szerezte meg úgy, hogy az első futamban a kavicságyban landolt. „Sajnos az utolsó körben elkövettem egy hibát a 7-es kanyarban, nagyon rámentem az előttem haladóra, azt gondoltam, meg tudom előzni. Tudtam, hogy nem lesz több esélyem, mert nagyon közel voltunk egymáshoz, a negyedik szektorban meg végig nagyon jó voltam. Ha őszinték akarunk lenni, nem tudjuk, mi történt a bukásnál. Általában inkább a motor hátuljára kell figyelned, de most az eleje ment el nekem. De mindegy is, hibáztam, ilyen a versenyzés. Az apróságok teremtik a különbséget. Ha csak egy icipicit kizökkensz, a gumik vagy más miatt, máris lőttek a jó körnek, mert korlátozva érzed magad. Máskülönben húzod a gázt, ahogyan csak tudod, és bízol abban, hogy minden jól alakul. Ennyi az egész” - fogalmazott.

Az idei négy ob-versenyen megszerzett 70 pontjával, a negyedik helyen áll a tabellán.