2017.02.25. 19:37

Férfi kézilabda BL - Legyőzte lengyel ellenfelét a Veszprém

Budapest - A Telekom Veszprém házigazdaként 31-25-re legyőzte a lengyel Wisla Plock együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, szombaton.

A magyar bajnokcsapat ezt megelőzően november közepén tudott győzni hazai pályán a BL-ben.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 12. forduló, A csoport:

Telekom Veszprém-Orlen Wisla Plock (lengyel) 31-25 (18-14)

a Veszprém gólszerzői: Ilic 7, Nagy L. 6, Nilsson, Ugalde 5-5, Lékai 4, Gajic 2, Iváncsik G., Marguc 1-1

A magyar csapatból a betegségből lábadozó Ivan Sliskovic mellett többek között Aron Palmarsson, Renato Sulic, Marko Kopljar és Ancsin Gábor is hiányzott.

Nagy László, valamint a svéd Andreas Nilsson vezérletével remekül kezdett a Veszprém (6-4), de a lengyelek derekasan tartották magukat. Kiváló hatékonysággal lőttek a hazaiak, akik háromgólos előnynél (14-11) emberhátrányba kerültek, de Mikler Roland bravúros védéseinek köszönhetően átvészelték a kétperces időszakot.

Pontosabb, hatékonyabb, gyors játékuknak köszönhetően a hajrában már öt (17-12), a szünetben pedig négy találattal vezettek a veszprémiek.

A második felvonás elején nyolc és fél percen keresztül nem dobott gólt a magyar csapat, ám ez nem volt komoly hatással a különbségre, ráadásul a folytatásban Momir Ilic vezérletével ismét az első félidőben látott eredményességgel kézilabdázott a házigazda (24-19).

Szűk negyedórával a vége előtt felzárkózott a Wisla (24-22), ám a veszprémiek időben átlendültek a holtponton, és imponáló játékkal győztek.

A Plock legeredményesebb játékosa az orosz Dmitrij Zsitnyikov és a horvát Sime Ivic volt egyformán négy találattal.

A Veszprém csütörtökön Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 20 pont/11 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 18/11, 3. Telekom Veszprém 14/12, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/10 (274-256), 5. THW Kiel (német) 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/11, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/10

vasárnap játsszák:

B csoport: Vive Tauron Kielce (lengyel) - MOL-Pick Szeged 18.00

Az állás: 1. Rhein-Neckar Löwen (német) 17 pont/12 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje (macedón) 16/11, 3. Vive Tauron Kielce 14/11, 4. MOL-Pick Szeged 13/11, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 7/11, 7. IFK Kristianstad (svéd) 6/11, 8. PPD Zagreb (horvát) 5/11

Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.