2016.10.30. 13:19

Nem tudnak kimászni a gödörből

Balmazújváros - Ismét pont nélkül maradtak az újvárosiak, akik ezúttal a Csurgótól kaptak ki.

Csurgón vendégeskedett a Kőnig-Trade Balmazújváros csapata a férfi kézilabda NB I. nyolcadik fordulójában.

István révén a vendégek kezdték meg a gólgyártást a szombat esti összecsapáson, ám hamar egyenlítettek a hazaiak. 2-2 után meg is tudott lépni Sótonyi László alakulata, a 15. percben 6-2-t mutatott az eredményjelző. A félidő második felében is a Csurgó dominált, próbálták faragni hátrányukat Baliék, de nem sok sikerrel, szünetben 14-8-ra ment a Csurgó.

A folytatásban is felváltva potyogtak a gólok, a vendéglátók magabiztosan tartották előnyüket, az újvárosiak pedig sok hibával, pontatlanul játszottak. A 40. minutumban 20-13 volt az állás, aztán a hajdú-bihariak percei jöttek, sorozatban háromszor is betalált a Balmaz, Bali, Katzirz és Szimovics is eredményes tudott lenni, 20-16. Úgy tűnt, szoros lehet a vége, azonban a hazaiak nem hagyták magukat, visszavették az irányítást, és magabiztosan húzták be a meccset, 28-21-re nyert a Csurgó.

Az Újváros tíz találkozón van túl eddig, és három ponttal a tabella utolsó előtti, 13. helyén áll. Legközelebb november 11-én, pénteken 18 órától a Balatonfüred együttesét látja vendégül a Balmaz.

Sótonyi László: – A mérkőzés előtt arra számítottunk, hogy nehéz párharc lesz, mert a Balmazújváros ellenünk mindig jól játszott. Mindkét csapat maximális teljesítményt nyújtott. Nagyon örülök, hogy az októbert sikeresen zártuk. A találkozó jó felkészülést nyújtott a közeledő nemzetközi kupacsatára.

Füzesi Ferenc: – Nagyon sokat dolgozunk, hogy a csapatom kikerüljön a gödörből. Jól játszottunk, de döntő helyzetekben sokat hibáztunk, és ennek ismét csak vereség lett a vége.

CSURGÓI KK–BALMAZÚJVÁROSI KK 28–21 (14–8)

Csurgó, 600 néző. V: Felhő F., Öcsi T.

Csurgó: BARTUCZ – Hornyák P. 2, ASZTRASAPKIN 7 (2), Oslak 1, J. Mikita, Pordán 2, Radjenovics 2. Csere: Balogh T. (kapus), Halász L., Jerebie, Hanusz 1, Rodrigues, GAZDAG T. 3, HADZIOMEROVIC 4, FALUVÉGI R. 5, Varjú M. 1. Edző: Sótonyi László

Balmazújváros: Paul – Vahnovics, István 3, Balázs 1,Katzirz 1, BALI 4, KEKEZOVICS 3 (2). Csere: Pajkó (kapus), Hanták 3, Korsós 1, SZIMOVICS 4, Vranac 1, Bagi, Temesvári, Deli D., Tomics. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 9. p.: 3–2. 13. p.: 5–2. 18. p.: 947. 24 p.: 12-6. 36. p: 16–11 44. p.: 20-13. 48. p.: 20-16. 52. p.: 23-18. 57. p.: 26-19

Kiállítások: 4 ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2