2015.10.18. 08:21

Videó: Kijött a lépés a PLER ellen, az újvárosi edző bukfenccel ünnepelt

Balmazújváros - Ahogyan tervezték, sikerrel zárták az újvárosiak a PLER elleni bajnokit.

Hazai pályán fogadta a sereghajtó PLER-Budapest gárdáját az igen jó formát mutató Balmazújváros a férfi kézilabda NB I. 10. fordulójában, szombaton este. A hazaiak bizakodva várták a találkozót, alaposan felkészültek ellenfelükből, aminek meg is lett az eredménye. Füzesi Ferenc alakulata 25–20-ra nyert, vagyis amint azt Balda Ákos, az Újváros jobbszélsője előrevetítette, valóban nem tudott meglepetést okozni a PLER.

Szünet után megléptek

Kevés gól esett a mérkőzés elején, a 9. percben 3–1-re mentek a hajdú-bihariak. A folytatásban kiegyenlítettek a fővárosiak, és igen szoros meccs alakult ki, félidőben is egál volt, 10–10.

Sokkal jobban jött ki a második játékrészre az Újváros, a 35. minutumban már 14–11-re vezettek Korsósék. Innentől kezdve pedig már nem tudta felvenni a ritmust a PLER, a házigazdák biztosan tartották előnyüket, nem hagyták, hogy visszajöjjenek a meccsbe a pestiek. Végül öttel nyert a Balmaz, 25–20-ra, aminek hála újabb két fontos ponttal gazdagodtak.

A kilenc egységgel a tabella hatodik helyén álló Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK szombaton a Mezőkövesd otthonába látogat a bajnokságban, de előtte még szerdán a Magyar Kupában van jelenése a Füzesi-gárdának, mely 18 órától Cegléden vizitál majd.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–PLER-BUDAPEST 25–20 (10–10)Balmazújváros, 550 néző. V: Horváth P., Marton

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 3 (2), Morva, Simovics 4, Balázs S. 1, Hanták 1, Kekezovics 2. Csere: Bagi, Pajkó (kapusok), Lazics 2, Temesvári 2, Korsós, Tomic 2, Oláh G. 7, Vranac 1, István. Edző: Füzesi Ferenc

PLER: TÓTH N. – Bujdosó, Leimeter 4, Kocsi 1, Bakos Gy. 2, Lókodi 3, Radjenovics. Csere: Kránitz (kapus), Tóth P. 2, Oláh T. 1, Laurencz, Benmiloud 3, Bohács, Sinkovits, Nagy Sz. 4, Mikita. Edző: Hutvágner István

Az eredmény alakulása: 9. perc: 3–1, 19 p.: 6–6. 22, p.: 9–9, 35. p.: 14–11, 43. p.: 18–14, 48. p.: 19–17, 56. p.: 24–19

Kiállítások: 8, ill. 8 perc​