2015.05.09. 07:52

Még fáradtan is volt esély

Debrecen - Izgalmas végjáték után 26–25-re kikapott a DVSC a Siófoktól pénteken este.

A DVSC-TVP-Aquaticum és a Siófok ebben a bajnoki szezonban csakis kiegyensúlyozott, rendkívül izgalmas meccseket vívott egymással. Az alapszakaszban egyszer a Balaton-partiak nyertek 30–28-ra, a visszavágón a Loki diadalmaskodott 31–30-ra a Hódosban, majd következett a rájátszás, ahol a siófokiak örülhettek egy 31–30-as hazai sikernek. Az utolsó, pénteki debreceni összecsapáson is egyetlen gól döntött – a Siófok javára.

Óriási küzdelem

A rájátszás 4. fordulójának debreceni összecsapásán a DVSC végig futott az eredmény után. A cívisek játékán rettentően érződött a fáradtság, rengeteg technikai hiba és rossz döntés jellemezte a játékukat. Mindennek ellenére, akarásuknak és Horváth Pásztor Bettina remek védéseinek köszönhetően nem szakadtak le a vendégektől, s periódusonként felzárkóztak az amúgy esélyesebb ellenfélre. A 20. percben, 9–8-as hátránynál három támadást is vezetett a Loki az egyenlítésért, ám döntetlen helyett újra megléptek Orbánék.

A szünetben háromgólos (14–11) volt a Debrecen hátránya, ami lényegében kitartott egészen a hajráig. Ekkor viszont Karnik Szabina remek góljainak hála újra feltámadtak a hazaiak, s őrült végjáték következett. A vége előtt 1 perccel a Siófok vezetett 26–25-re, és támadást indítottak, ám elvesztették a labdát. A DVSC-nek 32 másodperce volt az egyenlítésre, ám az akció végén Kelemen Éva hiába került helyzetbe, a labda nem talált utat a hálóba, így nyertek a vendégek.

A Loki legközelebb május 16-án, szombaton Székesfehérváron lép pályára bajnoki mérkőzésen.

HBN-BN

DVSC-TVP-AQUATICUM–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 25–26 (11–14)

Debrecen 1200 néző. V: Heim, Kiss O.

DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 2. KLIKOVAC 4 , Karnik Sz. 6 (1), Siska 3, KUDOR 7 (2). Kelemen 1. Csere: Marincsák, Szilágyi Á., Gorilszka, Slakta 2, Bárány. Edző: Varga József

SIÓFOK: PASTROVICS – Such 2, Szekerczés 3 (2), Wörz 4, PIEDADE 6, ORBÁN ANNAMÁRIA 8 (2), Erdősi 2. Csere: Németh Cs, Szalai 1 , Szabadfi. Edző: Christian Dalmose

Az eredmény alakulása. 9. p.: 3–3. 13. p.: 4–7. 25. p.: 9–12. 37. p.: 15–18. 52. p.: 22–23. 59. p.: 25–26.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3.

MESTERSZEMMEL

Varga József: – Ismét szoros meccset játszottunk, amelyet a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.

Christian Dalmose: – Fontos volt számunkra a győzelem. Új edző, új szisztéma, minden részsiker lényeges. Ezúttal jól dolgoztunk védekezésben, Pastrovics jól védett és a támadójátékunkkal is elégedett lehettem.