2015.01.03. 09:36

Sikerrel kezdték az évet

Debrecen - Fontos összecsapáson 4–3-ra múlta felül a Fradit a DHK a MOL Ligában.

Debrecen - Fontos összecsapáson 4–3-ra múlta felül a Fradit a DHK a MOL Ligában.A Ferencváros együttesével találkozott idei első mérkőzésén a ­rossz formában lévő Debreceni Hoki Klub hazai pályán pénteken este. A cívisvárosiak két legutóbbi találkozójukon alulmaradtak, ráadásul igen nagyarányú vereségekbe szaladtak bele: a Dab.Docler csapatától 6–0-ra, majd az érsek­újváriaktól 8–0-ra kaptak ki. A Fradi sincs a topon, a Brassó 6–4-re, a Csíkszereda pedig 4–2-re múlta felül.

Nem olyan rég, december 12-én találkozott a két egylet a Debrecen Jégcsarnokban, akkor büntetőkkel 2–1-re a DHK nyert.

Fej fej mellett

Rögtön egymásnak estek a csapatok, itt is, ott is akadtak lehetőségek, de az első igazán nagy ziccer csak a 6. percben esett, Kiss Gábor lövése ment mellé. A folytatásban több gólt is szerezhetett volna a DHK, azonban Budai mindent védett. A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, a 19. minutumban Revák Zoltán szerzett vezetést a vendégeknek.

Emberelőnyben kezdhette a második harmadot a hazai egylet, mely képtelen volt gólra váltani a fölényt. A folytatásban is nyomott Muhin Jev­genyij alakulata, ám a szerencse sem állt a hajdúságiak mellé, mígnem Berta Ákos kapott remek passzt, és nem is hibázott, 1–1. Sajnos nem örülhetett sokáig a hazai publikum, ugyanis Rafaj Attila szerezte vissza a vezetést emberelőnyben a fővárosiaknak. Szerencsére gyorsan érkezett a válasz, Berta és Könczei Áron összjátéka volt gyümölcsöző, 2–2.

Izgalmas hajrá

Kiélezett küzdelem vette kezdetét az utolsó játékrészben: majdnem előnybe került a Debrecen, de Berta passzát a csapatkapitány Ladányi Balázs mellé lőtte. Ez a helyzet még kimaradt, a következő viszont már nem. Danil Kaskov egyedül vitt végig egy akciót, melynek végén a bal felsőbe helyezett, 3–2.

Nyomott az FTC, ugyanakkor a DHK-t sem kellett félteni, Borodin állta a sarat a vendéglátók kapujában, sok múlott a hálóőrön a hajrában. Végleg eldőlt az összecsapás az 59. percben, mikor is Berta biztosította be a cívisvárosi sikert. Hiába kért időt, és hozta le portását is a Fradi, csak csökkenteni tudta hátrányát, egyenlítésre nem maradt ideje – izgalmas derbit nyert meg 4–3-ra a debreceni gárda.

A DHK legközelebb vasárnap meccsel, a Brassó látogat 17 órától a Debrecen Jégcsarnokba.

Debreceni HK–Ferencvárosi TC 4–3 (0–1, 2–1, 2–1)

Debrecen Jégcsarnok, vezette: Varjú Árpád, Haszonits Miklós

Gól: Revák Zoltán (0–1), Berta Ákos (1–1), Rafaj Attila (1–2), Könczei Áron (2–2), Kaskov Danil (3–2), Berta Ákos (4–2), Novak Vaclav (4–3)