Vizes vb 2022

2022.05.02. 09:52

Negyvenegy fős amerikai úszócsapat jön Budapestre

Katie Ledecky és Caeleb Dressel vezetésével 41 fős amerikai úszócsapat versenyez majd a június 18. és július 3. között megrendezendő magyarországi vizes világbajnokságon.

A keret a Greensboróban rendezett válogatón alakult ki, a viadal szombaton este ért véget.

A hétszeres olimpiai bajnok Ledecky 200-tól 1500 méterig négy gyorsúszó számban nyert, s Budapesten várhatóan tovább gyarapítja vb-érmei számát, most 15 aranynál és 3 ezüstnél jár.

A tavalyi, tokiói ötkarikás játékok ötszörös győztese, Dressel a Duna Arénában sem fog unatkozni, ugyanis a válogatón 50 és 100 méter gyorson, valamint 50 és 100 méter pillangón is nyert. A 2019-es kvangdzsui világbajnokságon a szupersztár nyolc érmet, közte hat aranyat gyűjtött, míg 2017-ben, ugyancsak Budapesten hét számban diadalmaskodott.

Rajtuk kívül a nőknél a mellúszó-specialista Lilly King, továbbá Claire Curzan, Torri Huske és Regan Smith, a férfiaknál pedig a hátúszó Ryan Murphy, valamint Bobby Finke és Chase Kalisz is több számban indul a vb-n. A Greensboróban 50 méter háton világcsúcsot felállító Hunter Armstrong 100 háton is vízbe ugrik majd.

Az úszóversenyeket a világbajnokság első hetében, június 18. és 25. között bonyolítják le.

Borítókép: A győztes amerikai Katie Ledecky a női 800 méteres gyorsúszás döntője után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában, 2017. július 29-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás