Labdarúgás

2025.03.23. 06:00

Esélytelen a válogatott? Csodára lesz szükség, de a Puskás Arénában...

Csütörtökön 3–1-re kikapott Isztambulban Marco Rossi együttese. A magyar labdarúgó-válogatott vasárnap mégis bennmaradna a Nemzetek Ligája A divízójában.

Esélytelen a válogatott? Csodára lesz szükség, de a Puskás Arénában...

Budapest 20241011 Labdarúgás 2024 Nemzetek Ligája NL Magyarország Hollandia Fotó Dömötör Csaba Nemzeti Sport csapat Himnusz Botka Endre Nagy Zsolt Nagy Ádám Sallai Roland Gazdag Dániel Dibusz Dénes

Fotó: Dömötör Csaba

A magyar labdarúgó-válogatott ezredik mérkőzésén Törökországban vizitált a Nemzetek Ligája A divízójának rájátszásán. Nagy reményekkel várták a drukkerek a millenniumi találkozót, de hamar vezetést szereztek a hazaiak Kökcü révén. A mieink magasabb fordulatra kapcsoltak, egy szemfüles labdaszerzést követően Schäfer András egyenlített. Ezt követően a magyarok átvették az irányítást, de a helyzetek nem végződtek góllal. A fordulást követően a törökök jöttek ki jobban az öltözőből, rögtön rúgtak is két gólt, így kialakult a 3–1-es végeredmény. Ledolgozhatatlannak aligha lehet nevezni a hátrányt, de hibátlan teljesítményre lesz szükség a vasárnapi visszavágón. 

Magyar labdarúgó-válogatott, Labdarúgás, DVSC, Hegyi Krisztián
Magyar labdarúgó-válogatott: Összejöhet a csoda Törökország ellen? 
Forrás: MW-archív

Magyar labdarúgó-válogatott: A fordításhoz mindenkire szükség lesz 

Előzetesen az MLSZ már hírt adott arról, hogy minden belépő gazdára talált: telt ház előtt lép pályára a magyar és a török válogatott. A hangulat legalább olyan jó lesz, mint az isztambuli meccsen, csak mintegy 70 ezer hazai drukkerrel a lelátón. A sportfogadó oldalak biztosra veszik, a vendégek jutnak majd tovább a párharcból. Ezt jelzi, hogy a törökök végső sikerére mindössze 1.05-ös odds (szorzó) van, míg Szoboszlai Dominikékra 7.50. Valljuk be, ekkora különbség nincs a válogatottak között, de valóban nehéz a feladat. Az első mérkőzésen egyébként több periódusban is jobban játszott a jubiláló gárda, de a hazaiak határozottabbak voltak a kapu előtt. Érdekesség, hogy a fehér mezesek bal oldala volt a legaktívabb (Kerkez Milos és Nagy Zsolt, ám szívfájdalom lehet, hogy utóbbi eltiltott lesz a visszavágón, így Marco Rossinak új taktikát kell kitalálnia honfitársa – Vincenzo Montella – ellen. 

A DVSC kapusa nélkül 

Korábban már beszámoltunk róla, hogy Hegyi Krisztián sérülés miatt elhagyta a válogatottat és vélhetően már nem is véd az idei szezonban. A szövetségi kapitánynak az is fejtörést okozhat, Gulácsi vagy Dibusz védjen vasárnap. Az első meccsen a Ferencváros játékosa kapott lehetőséget, de nem elképzelhetetlen, hogy itthon „Gula” nevével fog kezdődni az összeállítás. Eltiltás miatt a gólszerző Schäfer András sem lehet ott a második mérkőzésen, így Nikitscher Tamás mellé szintén megoldást kell találnia az olasz mesternek. 

A Magyarország-Törökország mérkőzés vasárnap 18 órától kezdődik a Puskás Arénában. A magyar labdarúgó-válogatott végső sikeréhez minimum három góllal le kell győzni a törököket. Ha rendes játékidőben két találat lesz a magyarok előnye, következhet a hosszabbítás, majd adott esetben a tizenegyesek is. Kiemelten fontos, hogy a következő Nemzetek Ligája sorozatban is az A-Divízióban folytassa a nemzeti együttes, hiszen a következő Európa-bajnokságra való kijutásra is befolyással lehet az NL.

 

Az első mérkőzés összefoglalója: 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában