2025.02.16. 13:29
Vámosék szárnyalnak, most a hullámvölgybe kerülő Kácsorékat győzték le – videóval!
Az egykori debreceni klubtársak szembenéztek egymással. A csatából Vámos Petra csapata jött ki győztesen
Tavaly mindketten a DVSC Schaefflert erősítették, de ezúttal már más csapatot képviselve csaptak össze a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. Vámos Petra és Szemerey Zsófi francia csapata, a Metz 34–28-ra nyert a Kácsor Grétát is soraiba tudó román Gloria Bistrita otthonában szombaton.

Forrás: Metz Handball
Vámos Petra csapata megállíthatatlan
A franciáknál Szemerey Zsófi 20 százalékos hatékonysággal védett, mivel 20 lövésből négy lövést fogott meg. Vámos Petra két góllal vette ki a részét a győzelemből, Kácsor Gréta szintén két találatig jutott – hívta fel rá a figyelmet a Nemzeti Sport. A Metz zsinórban már a 26. győzelmét aratta, míg hat vereség után edzőváltáson átesett beszterceiek továbbra sem lábaltak ki a hullámvölgyből.
A metzi gárda biztosan csoportja élén végez, az FTC pedig bebiztosította második helyét szombaton, így tét nélkül vghatnak neki az utolsó csoportkörös meccsnek. A Bistritának a BL-ben még van esélye továbbjutni, de ahhoz a Storhamarnak vasárnap ki kell kapnia a CSM Bucuresti-től.
Női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, 13. forduló
B-CSOPORT
|
A Gloria Bistrita–Metz mérkőzés összefoglalója: