Labdarúgás

2025.01.19. 08:04

Maximilian Hofmann vajon a DVSC egyik vezére lesz?

Az is kiderült, hogy a játékos mennyi összegért váltott csapatot. Maximilian Hofmannról áradoztak a Rapid Wiennél, a Lokiban a Partizan elleni edzőmeccsen is stabilan védekezett.

Múlt héten szerződtette a Debreceni VSC Maximilian Hofmannt. A Rapid Wientől érkező védő a szerdai Partizan Belgrád elleni edzőmeccset már végig is játszotta, összességében magabiztos teljesítményt nyújtott. A bécsiek egykori csapatkapitánya amennyiben egészséges marad, tavasszal a Lokomotív alapembere lehet. 

maximilian hofmann, debreceni vsc
Maximilian Hofmann a Partizan elleni edzőmeccsen
Forrás: DVSC

– Ez az első állomásom Ausztrián kívül, ezért nagyon izgatott vagyok. Tudok a jelenlegi helyzetről, az edző elmondott minden fontos tudnivalót. Azért vagyok itt, hogy segítsek a csapatnak visszatérni a sikerek útjára. 

Mikor a Rapiddal a DVSC ellen nyertünk, nagyon szép emlék számomra, a Lokinak talán kevésbé. De tényleg szép emlékeket őrzök a stadionról, a városról, és ezért is választottam Debrecent.

Várom, hogy a szurkolók előtt játszhassak, és minden csapattársam megismerjem. Remélem, hogy sikeresek leszünk – mutatkozott be Maximilian Hofmann.

Maximilian Hofmann a magyar bajnokságról is kifejtette gondolatait. 

Őszintén szólva nem túl sokat tudok az NB I.-ről. Tudom, hogy a Ferencváros nagyon jó csapat, hisz nemzetközi kupában is mindig szerepel. Tavaly játszottunk a Debrecen ellen, és néha barátságos mérkőzéseken találkoztunk más magyar együttesekkel. A magyar bajnokság erős, és biztos vagyok abban, hogy tudunk jobban teljesíteni, mint ahogy azt a szezon első felében tettük. Ezért vagyok itt, hogy segítsem a gárdát

 – fogalmazott a DVSC új igazolása.

Továbbra is szurkol a Rapidnak Maximilian Hofmann

Maximilian Hofmann érzelmes szavakkal búcsúzott el az SK Rapidtól. – Nem könnyű szavakat találnom. A szívemet-lelkemet beleadtam abba, hogy Rapid-játékos legyek, és nagyon büszke vagyok arra, hogy ilyen sokáig játszhattam a klubomban. Most egy új fejezet kezdődik. Természetesen nagyon várom a feladatot, és örülök a leendő edzőm és minden debreceni felelős bizalmának. Nagyon fontos számomra, hogy köszönetet mondjak a Rapid hihetetlen szurkolói közösségének, valamint a játékostársaimnak, az edzőknek, a stábnak és a sok edzőnek, akik már fiatal koromtól kezdve támogattak. Gyermekkori álmaimat teljesíthettem, és sok felejthetetlen mérkőzést játszhattam a legendás Hanappi-Stadionban, de a Praterben és az új hazai pályánkon is, valamint szerte Ausztriában és Európában. 

Egyetlen napot sem szeretnék kihagyni, továbbra is szorosan kötődöm az SK Rapidhoz, és most a távolból szorítok a csapattársaimnak, hogy a szezon hátralévő része minél sikeresebb legyenek. Amikor csak tehetem, a stadion lelátójáról is szurkolok majd a csapatnak, és élvezem a hütteldorfi hangulatot

– áll a Rapid honlapján.

Ingyen érkezett a Rapidtól

A bécsiek jelenlegi ügyvezető sportigazgatója, Markus Katzer Maximilian Hofmann átigazolásáról így nyilatkozott: Szeretném megköszönni Maxinak az évtizedek óta tartó nagyszerű elkötelezettségét és a klubunkkal való százszázalékos azonosulását. Mindig is fontos része volt a csapatunknak, még a nehéz időszakban is, amikor kevés meccsen játszott. Most vonzó lehetőséget kapott, hogy a szomszédos országunk egyik neves klubjánál fontos szerepet töltsön be, és természetesen a Rapidnak tett szolgálataiért érzett tiszteletünkből és hálánkból megállapodtunk az ingyenes átigazolásról, néhány hónappal a velünk kötött szerződése lejárta előtt.

 Meggyőződésem, hogy Maximilian Hofmann Magyarországon is a legjobbat fogja nyújtani, és személyesen és klubunk nevében is sok sikert kívánok neki az új feladatához

– mondta a bécsi szakember.

Maximilian Hofmanntól a klub egy megható videóval búcsúzott, melyben felidézték a pályafutásának fő mozzanatait. 

  • Megemlítették, hogy nem ismert lehetetlent, 
  • az edzéseken és meccseken is minta lehetett mindenki számára, 
  • igazi vezér volt, 
  • és a súlyos sérülésekből is igyekezett gyorsan felépülni. 
  • Az egykori csapatkapitányukról többek között azt is írták, hogy később még visszavárják, addig is szorítani fognak neki a DVSC-ben.

Maximilan Hofmann először a Partizan elleni edzőmeccsen játszott a DVSC mezében. A felkészülési találkozó összefoglalója itt tekinthető meg:

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában