Kézilabda

2023.08.02. 11:16

Debreceni tehetségek a kontinensviadalon

A magyar válogatott csoportellenfelei sorrendben Franciaország, Észak-Macedónia és Románia.

Debreceni tehetségek a kontinensviadalon

Forrás: DVSC Kézilabda Akadémia-archív

Két debreceni akadémista, Bristyán Dorina és Varga Katalin is utazik Montenegróba a magyar válogatott tagjaként az augusztus 3-13 között megrendezendő U17-es Európa-bajnokságra – írta a DVSC Kézilabda Akadémia.hu. 

Július 2-án, Győrben kezdte meg a felkészülést az U17-es Európa-bajnokságra a Bohus Beáta vezette ifjúsági válogatott, amely Balatonbogláron folytatta a munkát a második héttől. Két debreceni akadémista, Bristyán Dorina, valamint a kerethez időközben csatlakozó Varga Katalin tagjai a magyar ifjúsági válogatottnak, mindketten utaznak Montenegróba, az Eb-re. A magyar válogatott Spanyolország és Norvégia ellen egy-egy, Dánia ellen két alkalommal játszottak felkészülési mérkőzést. Mind a négy találkozón pályára léptek a debreceniek. 

A kontinensbajnokságon a magyar válogatott csoportellenfelei sorrendben Franciaország, Észak-Macedónia és Románia lesznek Podgoricában. Az első találkozót augusztus 3-án 13:30-as kezdettel játsszák a mieink. A csoportból két együttes jut tovább a középdöntőbe. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában