Labdarúgás

2023.05.27. 22:28

U17: Franciaország jutott tovább a következő körbe

Forrás: UEFA

Anglia és Franciaország U17-es csapata csapott össze szombat este Balmazújvárosban a hazai rendezésű labdarúgó U17-es Európa-bajnokságon

A két csapat az egész mérkőzés alatt kiélezett küzdelmet vívott, a meccs első 35 percében a franciák domináltak, majd az azt követő tíz percben az angolok előtt volt ott többször is a lehetőség arra, hogy átvegyék a vezetést, azonban a 0–0-ás döntetlen mellett vonultak el szünetre.

A második félidőben hasonlóan kiélezett játék zajlott, sokáig úgy tűnt, a rendes játékidőn túl fog megszületni a végeredmény, azonban a 89. percben Mathis Lamboude góljával (0–1) átvette a vezetést Franciaország. Az eredmény a lefújásig már nem is változott, így Franciaország jutott tovább a keddi elődöntőbe, ahol Spanyolországgal csapnak majd össze.