Szrdjan Blagojevics: most már kimondom, harcolunk a dobogóért a végsőkig!

A DVSC edzője szerint csapata a teljesítményével kiérdemelte, hogy bízzon a sikerben az Üllői úton is.

Szrdjan Balgojevics és a DVSC a végsőkig küzdeni foga dobogóért

Forrás: Czinege Melinda

Így az idény vége felé akár elcsépelten is hangozhatna már, hogy fontos mérkőzés előtt áll a DVSC a hétvégén, ha nem a Ferencváros lenne az ellenfél, és nem a dobogóért hajtanának a hajdúságiak. A legtöbb piros-fehér vérű drukker számára az FTC elleni derbik számítanak az év meccsének, aminek plusz tétet ad a harmadik helyért vívott harc.

Bár legutóbbi két találkozóján (a Paks és a Budapest Honvéd ellen) gólképtelen maradt az együttes, de a szezon második felét nézve elmondható, hogy jó formában van Szrdjan Blagojevics együttese, amely a Kecskeméttel holtversenyben vezeti a tavaszi tabellát.

A Honvéd elleni 0–0 azt jelentette, hogy egymás után négy bajnokin maradtak veretlenek a cívisvárosiak, akik ezeken az összecsapásokon még gólt sem kaptak.

A dobogó harmadik fokáért folyó harcban két riválisa van Dzsudzsák Balázséknak, a Paks és a Puskás Akadémia, a két gárda pénteken éppen egymás ellen meccsel az atomvárosiak otthonában. A Loki szempontjából a legjobb eredmény az iksz lenne, egy paksi siker viszont gyakorlatilag romba döntené a pódiumról szőtt debreceni álmokat.

Ám Szrdjan Blagojevicset, a DVSC trénerét ez nem foglalkoztatja, ő jó szokása szerint csak a saját csapatára koncentrál. A piros-fehérek mestere a pallagi edzőcentrumban latolgatta portálunknak az FTC elleni összecsapás esélyeit. – Először is szeretnék gratulálni a Ferencvárosnak, megérdemelten szerezték meg a bajnoki címet – szögezte le a szakember. – Nagyon jó szezonjuk volt, az Európa-ligában is sikerrel vették a csoportkört, megélték a tavaszt. Ők az esélyesei a szombati bajnokinak, ismerjük az erejüket, nagyon kemény mérkőzés előtt állunk. De van okunk reménykedni a jó eredményben, hiszünk magunkban.

Korábban szándékosan nem beszéltem a dobogóról, de most kimondom, azért fogunk küzdeni a végsőkig.

– Elszántak vagyunk, meg akarjuk szerezni legalább a harmadik helyet. A dobogós harcban érdekelt csapatok közül talán nekünk a legkeményebb a sorsolásunk a hátralévő két fordulóban, de kiérdemeltük a jogot a reménykedésre, és arra, hogy küzdjünk a sikerért. Hiába nyerte már meg az NB I.-et, éhes Ferencvárosra számítok. Ellenünk mindig rangadót játszanak, mindig motiváltak, ráadásul gondolom, ők is győzni szeretnének az utolsó hazai meccsükön. Ahogy mondtam, tiszteljük őket, az erősségeiket, de ez a meccsen nem számít, harcolni fogunk a lehető legjobb eredményért – mondta el Szrdjan Blagojevics.

A Ferencváros–Debreceni VSC bajnoki szombaton 17.45-kor kezdődik, az összecsapást az M4 Sport élőben közvetíti.