DEAC jégkorong

2022.10.02. 21:21

Súlyos vereség Budapesten

A DEAC hokicsapata 9–3-ra kikapott a Budapest Jégkorong Akadémia vendégeként az Erste Ligában.

Dominik Novotny (feketében) ugyan betalált, de a mérkőzés végén nem örülhetett | Forrás: Hajdú-bihari Napló-archív

Az Újpesten elszenvedett csütörtöki vereséget követően ismét a fővárosba látogatott a DEAC jégkorongcsapata. Ezúttal a Budapest Jégkorong Akadémia HC – korábbi nevén MAC Újbuda – volt a vendéglátó, akik remekül kezdték a meccset, hiszen a második percben már 2–0-ra vezettek. A DEAC azonban Dalecky révén a negyedikben már szépíteni tudott, a harmad végül 3–1-es hazai vezetésnél ért véget.

A második játékrészben kialakult egy őrületes adok-kapok, bő 10 perc alatt 5 gólt lőtt összesen a két együttes. Ebből is a BJA jött ki jobban, így már 6–3-ra vezetett az utolsó harmad kezdetekor. A játékrész első pár percében a budapesti együttes ráborította a pályát debreceni ellenfelére és a 45. minutumban már 9–3-ra vezetett, végérvényesen eldöntve a három pont sorsát.

György József csapata eddigi 5 találkozójából négyszer szenvedett vereséget, így jelenleg a tabella utolsó, 10. helyén szerénykedik. Ezután sem vár könnyebb feladat a debreceni srácokra, hiszen a következő hétvégén indul a négy napos erdélyi túrájuk, amely alkalmával Gyergyószentmiklósra, Csíkszeredába és Brassóba is ellátogatnak.

Erste Liga alapszakasz – EL 21
Budapest Jégkorong Akadéma–DEAC 9–3 (3–1, 3–2, 3–0)
Budapest,  Vasas Jégcentrum, 228 néző. Vezették: Mach Márton, Nagy Attila
Gól: 1–0 Culigin (2.), 2–0 Djumic (2.), 2–1 Dalecky (4.), Schlekmann (8.), 3–2 Novotny (25.), 4–2 Culigin (28.), 5–2 Garát (29.), 5–3 Spirko (31.), 6–3 Tóth R. (36.), 7–3 McCormick (41.), 8–3 Ulimonen (44.), 9–3 McCormick (46.)
Kiállítás: 11, illetve 17 perc