Erste Liga

2022.09.29. 21:26

Az első harmadban döntött az UTE a DEAC ellen

A Debreceni Egyetem jégkorongosai az Újpest vendégeként szenvedtek vereséget az Erste Ligában.

Rastislav Spirko gólja már csak egy kis szépítésre volt elég a végén | Forrás: Napló-archív

A DEAC hokisai a keddi, Csíkszereda elleni felemelő sikert követően a fővárosba utaztak, hogy előző idénybeli negyeddöntős ellenfelükkel újra tétmeccsen találkozzanak. A hazai gárda a bajnokságban eddig a DVTK-tól és a Fraditól is kikapott, így az első győzelem reményében fogadták a debreceni riválist. Az UTE ennek megfelelően be is kezdett és már 12 másodperc után vezetett, ezt követően a 10., a 15. és 17. percben is betaláltak, így 4–0-s előnnyel várták a második játékrészt. A DEAC szempontjából nem javult a helyzet, sőt a 28. percben már 5–0-ra mentek a lilák. Végül Dalecky törte meg a vendégek szenvedését és szépített a 38. percben. Az utolsó harmadban még Spirko talált be az 56. minutumban, de ekkor már késő volt. Így György József legénysége, elszenvedte harmadik vereségét is az idényben.

BA

Erste liga alapszakasz – EL 18
UTE–DEAC 5–2 (4–0, 1–1, 0–1)
Újpesti Jégcsarnok, 388 néző. Vezették: Rencz Dániel, Gangel László.
Gól: 1–0 Balogh B. (1.), 2–0 Kiss D. (10.), 3–0 Shirley (15.), 4–0 Kovács A. (17.), 5–0 Kiss D. (28.), 5–1 Dalecky (39.), 5–2 Spirko (57.)