Érmeket szereztek

2022.06.08. 09:02

Hunyadisok sikere az atlétikai és úszó Diákolimpián

A 2021/2022-es Országos Atlétika és Országos „A” kategóriás Úszó Diákolimpián a Debreceni Hunyadi János Általános Iskola több tanulója is sikerrel képviselte Debrecent.

Szőke Gréta

Forrás: Hunyadi János Általános Iskola-archív

Az atlétikai versenyt Győrben, míg az Úszó Diákolimpiát Budapesten rendezte a Magyar Diáksport Szövetség.

Futó és távolugró számban Donka László tanítványa, Szőke Gréta 6. osztályos tanuló volt érdekelt, aki a 60 méteres síkfutás bajnoka lett, míg távolugrásban negyedik helyezést ért el, 6 cm-rel lemaradva az aranyéremtől. Az úszóknál a hunyadisoknak éremesőben volt részük.

Mikita Zalán

A legeredményesebb versenyző, egyben a diákolimpia bajnoka 200 méter vegyesúszásban Mikita Zalán 8. osztályos tanuló lett, akinek Bodor Richárd az edzője.