Szombat este finálé!

2022.04.01. 20:21

Férfi kosárlabda MK: Szeged–Szolnok döntőt játszanak Debrecenben

Forrás: Kovács Péter / Nemzeti Sport

A Szolnok lesz a Szedeák döntős ellenfele a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupában, írja az MTI.

A debreceni nyolcas döntőben előbbi csapat 92-81-re bizonyultak jobbnak a Kecskemétnél a pénteki elődöntőben.

Eredmény, elődöntő:
Szolnoki Olajbányász - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 92-81 (9-19, 27-21, 26-14, 30-27)

A mérkőzést a Kecskemét kezdte jobban, amely az első játékrész végére tízpontos előnyre tett szert. A második negyedben aztán feléledt az addig gyenge támadójátékot produkáló Szolnok, majd a 12 ponttal megnyert harmadik felvonással átvette az irányítást, végül az 57 pontot hozó záró részben növelte előnyét.

A Szolnokban Bojan Subotic 24, Roko Badzim 19 ponttal zárt, a Kecskemétben a mezőny legeredményesebb játékosaként Xavier Pollard 32 pontig jutott.