fotókkal

2021.10.27. 17:07

Pattanásig feszült izgalmak Egyeken, a biztonsági őrökre is szükség volt

4–4-gyel ért véget a labdarúgó megyei első osztály 9. fordulójából elhalasztott Egyek–Derecske meccs, de hogy!

Van valami sejtelmes romantika, valami bensőséges áthatás abban, ha az ember egy napsütéstől szikrázó hétköznapon is akár, de délidőben megyei labdarúgó mérkőzésre megy – gondoltam én. Aztán megérkezve Egyekre a Derecske elleni kiesési rangadóra, úgy fogadott Feri bácsi, a helyi szurkolói erők oszlopos tagja, hogy a felesége otthon húslevest csinált, meg rántott húst, mert ha meccs van, az ünnepnap, így az ebéd is ahhoz méltó. Egy életre megértettem és megjegyeztem: mindegy mikor és mit játszik a csapat, az a megyei fociban kiöltözős, sörözős közösségi program, szinte a vasárnappal ér fel. A férfiaknak Egyeken olyan a labdarúgó mérkőzés, mint a nőknek a tévében a kedvenc sorozatuk: szent és sérthetetlen, és senki ne zavarja őket. Nem is csoda, hiszen pontosan 42 év elteltével van újra első osztályú csapata a nagyközségnek. – 1979-ben ötszáz néző szurkolt a csapatnak otthon, de idegenbe is sokszor elkísértük a srácokat több mint százan – mondta Jónás Lajos, aki akkor is kijárt már a mérkőzésekre, így van ez most is.

Mindenki készen állt

Farkas Zoltán | Fotó: Molnár Péter

A labdarúgók vagy délig dolgoztak, vagy szabadságot vettek ki, mert játszani „kell”. Dehogy kell, nem kötelező, hisz fizetést sem kapnak érte, mégis heti kétszer edzenek, fociznak. Az utánpótlás pedig több csoportban készül, annyian akarnak futballozni a településen – tudtuk meg Farkas Zoltán játékosedzőtől. A találkozó előtt még egy csók a barátnőnek, egy korty energiaital hazai oldalon, a sporik kiintettek a lelátóra az ismerősöknek, majd indulhatott a show, síppal, dobbal, akaraterővel és olyan elánnal pályán belül és kívül is, amely megsüvegelendő.

„Szép volt Zolika!” – hangzott a felkiáltás a hazai vezető gólnál. Támadott mindkét csapat, voltak helyzetek, mely góllá érett még az első félidőben a vendégeknél is, 1-1-gyel fordultak felek.

Megírni sem lehetett volna izgalmasabbra

Színvonalban a második játékrész is hozta a kötelezőt, vagyis a megye I.-es stílust, még akkor is, ha két olyan csapatról beszélünk, akik eddig nem muzsikáltak olyan fényesen a bajnokságban.

Jobb szélen indított az Egyek egy akciót, beadás, érkező középen, gól – tanítani való találat a hazaiaktól, újra megszerezte a vezetést a kék mezes gárda, 2–1.

Aztán egy tizenegyes, melyet értékesített Deli Gergő, 3-1 volt az utolsó helyen állónak. „Ne legyünk telhetetlenek!” – kiáltott fel egy hölgy szurkoló egy kimaradt hazai ziccernél. Tanulni lehetne a hozzáállását, igaz, ha végül ikszre mentik a derecskeiek az összecsapást, más értelmet nyer a kimaradt helyzetek sokasága. Volt még hátra húsz perc, mikor egy bombagól után már 3-2-t mutatott az eredményjelző, aztán öt perc, amikor kiegyenlített egy hatalmas szabadrúgás-góllal a Derecske, sőt lőttek még egyet a narancssárgák, fordítottak, a 89. percben már 4–3 volt a vendégeknek. Pedig már arról is szó esett, hogy ha meglesz a győzelem, akár zenekart is hívnak az övéinek az egyekiek. Ha zenekar nem is lett, végül egyenlítés igen: a 95. percben tizenegyeshez jutottak a hazaiak, értékesíteni is tudták azt, a meccs 4–4 lett, a végén egy kis kakaskodással, a derecskeiek nem bírták a feszültséget, de a bíró inzultálásánál odasiettek az őrök, de pofonokon végül nem osztozkodtak, csak a pontokon.

Palánki István

Labdarúgó megyei I. osztály, 9. forduló

EGYEKI SBSE–DERECSKEI LSE 4–4 (1–1)

Egyek, Sportpálya, 150 néző, V.: Nagy (Hajdú, Katona)

Egyek: Kalóz – Kovács, Zsólyomi, Kun (Szabó, 78.), Len Sz., Deli, Farkas I. Z., Len Á. (Nagy, 61.), Csala (Ficsor, 70.), Torma, Farkas II. Z. Edző: Farkas Zoltán

Derecske: Menyhárt – Bun, Papp R., Alimán, Komjáti, Papp Á., Blága (Janó, 65.), Csizmadia, Horváth, Tonhaizer, Vadász. Edző: Szép Sándor

Gól: 1–0 Farkas II. Z. (13.), 1–1 Vadász (44.), 2–1 Farkas I. Z. (54.), 3–1 Deli (58., 11-esből), 3–2 Papp Á. (71.), 3–3 Papp R. (85.), 3–4 Bun (89.), 4–4 Farkas I. Z. (95., 11-esből)

Kiállítva: Komjáti (94.)