2021.10.20. 15:35

NB III.: három megyei csapat, de mindössze csak egy pont jött össze – fotókkal

Nem sikerült túl jól a hét első köre megyei csapatainknak.

Fotó: Tóth Imre

Teljes fordulót rendeztek szerdán a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában. A három hajdú-bihari együttesből kettő is hazai pályán küzdött meg a bajnoki pontokért. A DVSC második számú együttese a középmezőnyből várta a Putnok elleni összecsapást, amely öt hellyel volt hátrébb a debrecenieknél, igaz, mindössze két ponttal lemaradva. A találkozó előtt az is a kis Loki mellett szólt, hogy két győzelem után kellett pályára lépniük. A mérkőzés első félideje a küzdelemről szólt mindkét oldalon, leginkább a mezőnyjáték került előtérbe kevés helyzettel. Az akarattal egyik edző sem lehetett elégedetlen azonban.

A második negyvenöt perc elején mintha az öltözőben maradtak volna a piros-fehérek, öt perc sem telt el a játékrészből, és egy pazar támadás végén Vajda betalált Ecsegi hálójába, 1–0-ra vezettek a vendégek. Innentől pedig mintha a Putnok ült volna rá az egygólos előnyére, magára húzta a DVSC-t, a hazaiak pedig mentek is előre becsülettel, ám mezőnyfölényük végül teljesen meddőnek bizonyult, nem sikerült kiegyenlíteniük, maradt a végeredmény 0–1. Szűcs János csapata a hét utolsó napján játszik legközelebb, a Jászberény otthonában játszanak 13 órai kezdettel.

A Hajdúszoboszló a Kisvárda II. együttesét fogadta, a találkozó mindkét félideje döntetlennel zárult. Az első játékrész gól nélkül ment végig, sok helyzettel tarkítva. A második játékrészben kevesebb nehéz pillanat alakult ki a kapuk előtt, de született két gól. A vezetést a vendégek szerezték meg Starosta révén, majd bő tíz perccel később Lukács egyenlített, a végeredmény így 1–1 lett. A Szoboszló így 5. a tabellán, vasárnap pedig Egerben vizitál.

Vereség idegenben

A DEAC szerdán Békéscsabán meccselt. Az első félidőben egy találat született, Oláh révén szerezték meg a vezetést a lila-fehérek. A Békéscsaba második számú gárdája a második játékrész elején Ilyés által megduplázta előnyét, melyre Sándor Tamás vezetőedző csapatától csak egyszer érkezett válasz az is későn. A mérkőzés lefújása előtt pár perccel talált be Al-Sheraji, mely már csak kozmetikázásra volt elég, 2–1-re győztek a hazaiak. A 3. helyen álló DEAC vasárnap a Tiszafüredet fogadja.

PI

Labdarúgó NB III., 13. forduló

DEBRECENI VSC II.–PUTNOK FC 0–1 (0–0)

Debrecen, Dóczy József utcai Sportcampus, V.: Muhari (Belicza, Németh)

DVSC II.: Ecsegi – Szujó (Kenderesi, 83.), Kovács R., Mező, Sármány (Kalafat, 65.), Baranyai, Talpalló, Gyönyörű (Simon, 70.), Pintér (Székelyhidi, 70.), Balla, Kovács G. Vezetőedző: Szűcs János

Putnok: Pápai – Sághy, Nagy (Nádimov, 66.), Kis (Madarász, 61.), Katona, Buda, Szics, Vajda (Sramkó, 81.), Dobrovolszki, Hadházi (Juhos, 66.), Fülöp. Edző: Szala Ákos

Gól: 0–1 Vajda (48.)

AQUA-GENERAL HAJDÚSZOBOSZLÓ–KISVÁRDA II. 1–1 (0–0)

Hajdúszoboszló, Sporttelep, V.: Mencsik (Hovanecz, Gergely)

Hajdúszoboszló: Mészáros – Balogh, Kis (Szabó, 77.), Kónya (Csiki, 77.), Fenyőfalvi, Karacs (Sütő, 58.), Máté, Lukács, Éles (Szathmári, 72.), Vincze, Barnucz. Vezetőedző: Csillag László

Kisvárda: Németh – Avetiszjan, Vass, Sikorszki, Szőr, Bokor (Bíró, 82.), Starosta (Simon, 68.), Driton, Czene, Gosztonyi (Kiriukin, 72.), Králik. Vezetőedző: Kocsis János

Gól: 0–1 Starosta (50.), 1–1 Lukács (61.)

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE II.–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0)

Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, V.: Nagy (Molnár Juhász)

Békéscsaba: Apró – Fazekas, Czvalinga, Ilyés (Tóth, 66.), Váradi (Styecz, 83.), Oláh (Bukor, 83.), Bónus (Farkas, 93.), Zvara, Szabó, Hodonicki, Zelik. Vezetőedző: Brlázs István Gábor

DEAC: Tóth – Sárosi, Sándor, Bereczki, Spitzmüller (Al-Sheraji, 59.), Trencsényi (Tochukwu, a szünetben), Soltész (Székely, a szünetben), Jankelic, Lakatos (Gaczella, 80.), Virág, Orosz. Vezetőedző: Sándor Tamás

Gól: 1–0 Oláh (21.), 2–0 Ilyés (47.), 2–1 Al-Sheraji (88.)