Szombaton egy meccset sem játszottak, így vasárnapra maradtak a mérkőzések.

Balmazújvárosi FC–Kabai Meteorit SE 1–0 (1–0)

300 néző. Vezette: Szabó P. (Vilmányi S., Molnár L.)

Balmazújvárosi FC: Kovács M., Rőth A. (Bereczki T.), Csorvási T., Tóth G. (Szabó B.), Varga D. (Nagy Z.), Galla P., Urbin P., Bokros T., Csiszár Sz., Fodor T., Sándor H. (Kerekes B.). Edző: Lajos Ferenc

Kabai Meteorit SE: Baranyi S., Pallagi J. (Gál M.), Szabó P. (Nagy K.), Mester M., Plókai G., Kovács M., Szabó B., Tóth P., Bajnók I. (Bernáth B.), Békési L. (Karika M.). Edző: Tóth Péter

Gól: Rőth A. Jók: mindenki. Kiállítva: -.

Lajos Ferenc: A mérkőzés nagy részében domináltunk, ez egy kemény, jó hangulatú csata volt. A győzelmet Ty. Tóth Jánosnak ajánljuk, várunk haza Jani bá'.

Tóth Péter: Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, langyos 0–0-ás mérkőzés volt. Sajnos csináltunk egy hibát és ebből gólt kaptunk. Remélem sikerült a játékvezetőnek a vizsgája, további sok sikert kívánok neki! Gratulálok a fiúknak, egyenlő partnerei voltunk a Balmazújvárosnak!

Püspökladány LE–Derecskei LSE 1–2 (1–2)

100 néző. Vezette: Hajdú D. (Nemczov M., Kató B.)

Püspökladány LE: Szabó P., Bodó T., Bernáth G., Berde M. (Szabó B.), Simon N. (Dajka L.), Szentjobbi R., Fegyverneki Zs., Ferenczi L. (Daróczi D.), Pap L., Eszenyi V. Edző: Szabó Máté

Derecskei LSE: Menyhárt N., Szilágyi M., Berán B., Bun R., Alimán J., Komjáti D. (Blága T.), Papp Á., Csizmadia Cs., Tonhaizer F., Burkus D. (Pintér D.), Vadász I. Edző: Szép Sándor

Gól: Pap L., illetve Csizmadia Cs., Tonhaizer F. Jók: Bernáth G., Pap L., illetve mindenki. Kiállítva: -. Ifi: 2–3

Szabó Máté: Sajnos nagyon siettek haza a Békés megyei játékvezetők, a 44. percben lefújták a mérkőzést, ettől függetlenül nem ezen múlott, de azért más lett volna, ha van 15 perc tiszta játékidő a második félidőben. Az ellenfelünk könyörtelenül kihasználta a helyzeteit, mi sajnos nem. Gratulálunk nekik! Vannak ilyen napok is, megyünk tovább!

Szép Sándor: Az az igazság, hogy ezen a mérkőzésen a döntetlen talán igazságosabb lett volna, de ma még a rutin diadalmaskodott a fiatalság fölött. Gratulálok a csapatomnak, mert ez a 3 pont rendkívül értékes a számunkra! Sok sikert kívánok a számomra nagyon szimpatikus Püspökladány csapatának!

BUSE–Egyeki SBSE 5–4 (4–1)

30 néző. Vezette: Nagy L.(Sápi Cs., Lévai Z.)

BUSE: Puskás Cs., Kardos I., Nagy B., Békési D., Váradi M. (Sándor Sz.), Csordás J., Polonio-Guerreiro J., Nagy R., Trencsényi J., Ertsey Zs. (Nagy J.), Nagy I. (Puskás Z.). Edző: Szitkó Róbert

Egyeki SBSE: Papp Z., Kovács A., Csala R., Zsólyomi D., Kun R., Len Sz. (Tóth Sz.), Farkas Z., Len Á., Torma S., Deli G., Farkas Z. (Balogh A.). Edző: Farkas Zoltán

Gól: Ertsey Zs., Csordás J., Nagy I.(2), Polonio-Guerreiro J., illetve Deli G., Zsólyomi D., Csala R., Len Á. Jók: -. Kiállítva: -.

Szitkó Róbert nem nyilatkozott.

Farkas Zoltán: Idegenben rúgtunk 4 gólt, kétszer vezettük a labdát a kapuig, egyszer rúgtunk kapufát, ebből 2 meccset kellene megnyerni, nem hogy egyet. Én úgy érzem, hogy minimum az X-re rászolgáltunk. Keressük ezt a fránya szerencsét, de egyszerűen nem akar mellénk állni, pedig most már elmondhatjuk, hogy teszünk érte. De amíg hátul ilyen hibákat vétünk, addig nagyon nehéz lesz pontokat szerezni. Igazából negyed óra volt az, amikor azt éreztem, hogy a Berettyó fölénk kerekedik. A meccs többi részében teljesen egyenrangú partnerek voltunk, sőt mi voltunk a jobbak. Egyre frusztrálóbb ez a helyzet, de már tényleg csak nüanszok döntenek. Az első félidőért nem jár dicséret, a másodiknál 3 gólt nyertünk. Sajnálom az ifinket, hogy két sérült játékossal álltunk fel, bízzunk benne, hogy jövő héten jó következik

Nyíradony VVTK–DEAC II 1-1 (0–0)

150 néző. Vezette: Pósa Zs.(Kiss A., Sápi V.)

Nyíradony VVTK: Rácz T., Bogár M., Gyurina J., Vass G. ( Horváth M.), Perényi R. (Szakács D.), Kovács Gy., Nagy T., Botos Zs. (Gáll F.), Kiss G. ( Nagy K.), Daru I., Tömöri L. Edző: Gáll Ferenc

DEAC II: Kovács D., Áros Cs. (Kertész K.), Papp G., Hermann D. (Fodor T.), Barabás Z., Orbán A. (Sütő B.), Váradi L., Balogh Á. (Varga B.), Juhász B., Arany M., Kasza Á. (Csernyánszky B.). Edző: Katona László

Gól: Nagy T., illetve Papp G. Jók: mindenki, a mezőny legjobbja Bogár Márk. Kiállítva: -.

Gáll Ferenc: Jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, mind a két csapat előtt adódtak gólhelyzetek. Az első félidőben az ellenfél akarata érvényesült, a második félidőben pedig mi nyerhettük volna meg a mérkőzést. Összességében igazságos döntetlen született. Sok sikert kívánok a DEAC-nak!

Katona László: Nyíradonyban vendégként jó szokott lenni a döntetlen, de most van hiányérzetem. Több veszélyes támadásunk volt, de nagy hibákat követtünk el, ebből az egyiket kihasználta az ellenfelünk. Az utolsó negyedóra nagyon kaotikus volt, bármelyik csapat megszerezhette volna a győzelmet.

Hajdúsámson–DASE 3–3 (1–2)

100 néző. Vezette: Forgács K.(Gáti Cs., Nagy A.)

Hajdúsámson: Nagy P., Parti P. (Tóth B.), Faragó B., Balla B. (Kiss R.), Nagy I. (Rácz A.), Halász Z., Bordás Á. (Jánosi B.), Mertin L., Molnár Á., István B., Szabó B. (Dávid T.). Edző: Halász Zoltán

DASE: Aranyi T., Molnár B., Nagy L., Fényi B., Molnár M. (Hegedűs Gy.), Csák Zs., Éles M., Éder G., Ibrahim K., Kang J., Deák Z. (Kiss L.). Edző: Kovács Miklós

Gól: Szabó B., Rácz A.(2), illetve Éles M.(2), Deák Z. Jók: Faragó B. Kiállítva: -. Ifi: 6–2

Halász Zoltán: A szokásokhoz híven fordulatos, gólban gazdag találkozót játszottunk a DASE ellen. Ismét 2 gólos hátrányból mentettünk pontot, ami azt mutatja, van tartásunk, de ennek ellenére van bennünk némi hiányérzet, mivel ha a kulcsszituációkból jobban jövünk ki, megnyerhettük volna mérkőzést.

Kovács Miklós: 3–1-es vezetésünkig működött, amit elterveztünk, s nem éreztem, hogy ellenfelünk visszajöhet a mérkőzésbe. Sajnos egy finoman szólva is véleményes büntető, majd egy újabb tizenegyes az egyértelműbb fajtából mégis két kapott gólt eredményezett, kialakítva ezzel egy újabb sok gólos döntetlent a Hajdúsámson ellen. Folytatás jövő héten a listavezető ellen!

Hajdúnánás FK–DSC-SI 2–2 (2–0)

50 néző. Vezette:Vadon T.(Szilágyi Z., Árva A.)

Hajdúnánás FK: Tömöri A., Bencze D. (Kökényesi Zs.), Tóth B. (Kerek B.), Vadász L. (Fodor J.), Andorkó S. (Csatári D.), Kiss L. (Papp L.), Linzenbold Zs., Újvári Zs., Lakatos N., Bohács B., Lovas M. (Kovács G.). Edző: Daróczi Péter

DSC-SI: Ésik L., Tapoti J., Sallai Cs., Cseke B., Somogyi I. (Gál A.), Buglyó A., Nemes Z., Dobi Z. (Olajos I.), Kiss T., Spitzmüller L., Sütő N. Edző: Selyem Nándor

Gól: Bohács B., Bencze D., illetve Somogyi I., Spitzmüller L. Jók: mindenki. Kiállítva: -.

Daróczi Péter: Sajnos nem sikerült itthon tartani a három pontot az ellentétes félidők mérkőzésén. Az első félidőben jól játszottunk, míg a másodikban érthetetlen hibákat vétettünk és ennek köszönhetően lett döntetlen a mérkőzés.

Selyem Nándor: Kiegyenlített első félidőben sajnos az ellenfél 2–0-ás vezetést szerzett, holott nekünk is voltak gólszerzési lehetőségeink. Ezeket nem tudtuk gólra váltani, de a második félidőben végig nyomás alatt tartottuk a Hajdúnánást, sikerült kiegyenlíteni, sőt a 90. percben a kapufát találtuk el, mely a labda a gólvonalon gurult szinte végig. Pici szerencsével ezt a mérkőzést is megnyerhettük volna. Gratulálok a csapatnak!

Bocskai SE–Monostorpályi SE 3–4 (1–2)

200 néző. Vezette: Erdélyi T.(Bendik T., Zámbó T.)

Bocskai SE: Bányai Cs., Pólyik D., Szabó K., Kolompár K., Károly A. (Balogh S.), Kolompár R., Kolompár K., Sándor B., Nemes E., Kolompár J., Kovács Gy. Edző: Oláh Sándor

Monostorpályi SE: Bákonyi N., Erdős B., Nyilas Sz. (Gyökeres Z.), Sólyomi M., Rostás G., Gyügyei Z., Illés D. (Sándor B.), Sós D., Bacsó A. (Varga B.), Ignáth T. Edző: Bereczky Bence

Gól: Kolompár K.(3), illetve Rostás G., Nyilas Sz.(2), Gyügyei Z. Jók: -. Kiállítva: -. Ifi: 0-10

Oláh Sándor nem nyilatkozott.

Bereczky Bence: Hátradőlős, egy gólos győzelmet arattunk. Viccet félretéve, nem játszottunk ma igazán jól, sokat hibáztunk mezőnyben, ellenfelünk pedig jó kontra játékával ezt megbüntette. Némi szerencsével hoztuk el a pontot Vámospércsről, de annak van szerencséje, aki sokat tesz érte és mi sokat teszünk. Gratulálok a csapatomnak, és sok sikert kívánok a hazaiaknak! Egyesületünk őszinte részvétét fejezi ki Bacsó Attilának, le a kalappal előtte hogy a történtek ellenére vállalta a játékot.

Sárrétudvari KSE–Hajdúböszörményi TE 3–1 (2–0)

100 néző. Vezette: László J.(Horváth J., Gyarmati I.)

Sárrétudvari KSE: Kiss B., Balogh Sz. (Balogh P.), Nemes B. (Erős L.), Kiss Cs., Kiss N., Balogh M., Vass Á. (Vincze Cs.), Füleki B. (Turai A.), Faragó Gy., Nagy M., Kiss D. Edző: Földesi Ambrus

Hajdúböszörményi TE: Tóth Cs., Dénes S., Borbély M., Pásztor D., Papp N. (Szilágyi M.), Forgó P. (Mizsei Sz.), Kocsis L. (Németi P.), Gyarmati Z. (Hajdu Á.), Somogyi M. (Molnár T.), Bányász A., Reszler Zs. (Lakatos A.). Edző: Kaszás János

Gól: Vass Á.(3), illetve Kocsis L. Jók: mindenki, Vass Á. a mezőny legjobbja. Kiállítva: -.

Földesi Ambrus: Magabiztos játékkal megérdemelt a hazai győzelem.