salakmotor

2021.08.29. 15:44

A debreceniek közül Magosi a hetedik, Kovács a tizenharmadik helyen végzett Krskóban

Matic Ivacic verhetetlen volt Szlovéniában.

Fotó: Napló-archív

A salakmotoros magyar-szlovák-szlovén nyílt egyéni bajnokság harmadik fordulójának a korábbi Grand Prix-helyszín, Krsko adott otthont szombaton este. A szlovéniai villanyfényes viadal előtt megrendezett edzésen esett az eső, ami rányomta a bélyegét a versenyre is, hiszen csúszós talajon kezdődött a megmérettetés. De ez nem zavarta a versenyzőket, főként a legnagyobb favorit, Matic Ivacic volt elemében, aki több látványos előzést bemutatott, például a döntőben is, amit végül megnyert. A versenyt veretlenül abszolváló Ivacic mögött a cseh Petr Chlupac, illetve két hazai, Nick Skorja és Denis Stojs ért célba a döntőben.

A viadalon a SpeedWolf Debrecen csapatát két pilóta képviselte. Magosi Norbert öt starthoz állásból egy-egy első és második, illetve három harmadik helyezést ért el, 8 pontjával a 7. helyen végzett. Kovács Roland egy második helye és két harmadik pozíciója ért pontot, így 4 egységet gyűjtve a tizenharmadikként zárta a megmérettetést. A debrecenieken kívül a magyarok közül Fazekas Dennis (10 ponttal) a 6., Bárány Márk (2) a 13., míg Üveges Szabolcs (1) a 14. lett.

A bajnokság utolsó fordulóját szeptember 11-én Nagyhalászban rendezik.