Bódi: erőlködésszagú az egész

A Loki középpályása szerint hiába vannak jó futballistáik, csapatként jobban kell működniük.

Fotós: Kiss János

A Debreceni VSC-t szombaton 2–1-re legyőzte a a Szolnoki MÁV FC a kellemetlen, ködös, hideg időben.

A Hajdú-bihari Napló Bódi Ádámot kérdezte a szolnoki mérkőzésről. – Az első félidőben mutatott játékkal volt problémánk. Nagyon nem ment jól. A szünet után voltak olyan dolgok, amiknek jellemzőeknek kellene lenniük ránk, és nem csak 15-20 percen keresztül. Nyilván mennünk kellett az eredmény után, és nem azt mondom, hogy már az elejétől kezdve úgy kellene játszanunk, mintha hátrányba lennénk. Azonban feltűnő volt az elmúlt két összecsapásunkon, hogy miután gólt kaptunk, azt követően minden csapatrész jobban odatette magát. Ezt a mentalitást kellene átmentenünk már a legelső percre, mert belülről is éreztük, hogy nem volt jó – mondta.

Változtatni kell

A Tisza-partiak az első félidőben egy szerencsés, megpattanó lövésből és egy bedobást követő helyzetből szereztek kétgólos előnyt a szünetre.

„Azzal, hogy töketlenkedtünk, két elkerülhető gólt kaptunk. Sajnos most azt látom, hogy nem egy önbizalommal teli periódusban vagyunk, olyanokat is benyelünk, amiket máskor nem, és ha nem változtatunk, akkor ezután is így lesz.”

Több focit kell vigyünk a játékba, kicsit erőlködésszaga van az egésznek. A Szolnok ellen is látszott, hogy nem biztos, hogy mindig jön valakitől egy egyéni villanás, amivel el tudjuk a javunkra dönteni a meccset. Hiába vannak jó futballistáink, csapatként sokkal jobban kell működnünk, mert ezek a problémák továbbra is fennállhatnak, ha minden így marad. Azt várnám el magunktól, hogy a mérkőzések 70-80 százalékában domináljunk, de ez sokszor nincs meg. Itthon is előfordul, hogy hiányzik, de leginkább most az idegenbeli bajnokikról beszélek. Mi is érezzük belülről, hogy akadozik a játékunk, azon vagyunk minden erőnkkel, hogy ezen változtassunk – mondta.

Bódi szerint több foci kell a játékukba | Fotó: MW-archív

Tudta, hogy vetődni fog

A második félidőben magasabb fordulatszámra kapcsolt a Loki, aminek eredményeképpen Bódi Ádám szezonbeli negyedik büntetőjéből szépíteni tudott. A DVSC középpályására ezúttal a kapu közepét választotta. – Mostanában már minden csapat rengeteget videózik, alaposan kielemzik a várható pontrúgásokat, többet között a tizenegyeseket is. A rúgóknak gyakran változtatniuk kell, hogy ne ismerjék ki őket. Most volt egy olyan belső sugallatom, hogy el fog vetődni a kapusuk, ezért maradtam középen. Sajnos utána már csak meddő fölényt tudtunk kialakítani, nem tudtunk kiegyenlíteni – fogalmazott Bódi Ádám, akiről felröppent a hír, hogy lemondott csapatkapitányi tisztségéről, ám erről nem kívánt beszélni.