futsal

2020.11.28. 15:23

Ismét bejutott a Bajnokok Ligájába az MVFC

Négy góllal is vezetett, végül 4–3 arányú győzelmet aratott Georgiában az újfalui együttes.

Fotós: KOVÁCS PÉTER

A Mezei-Vill FC Georgiában játszott Bajnokok Ligája-selejtezőt a Tbilisi State University csapatával szombaton délután. A fiúk majdnem egy napon keresztül utaztak, Bécset és Münchent is megjárva, hogy eljussanak a grúz fővárosba. Nem túlzás azt állítani, hogy az év egyik legfontosabb mérkőzése várt a berettyóújfalui gárdára egy olyan együttes ellen, akikről előzetesen túl sok információ állt rendelkezésre.

Letámadás

A találkozó elejétől kezdve többet birtokolta a labdát az MVFC, viszont a hazaiak egészen magasan, már az ellenfél térfelén letámadtak. Ez egész jól feküdt a magyar csapatnak, mert jó kényszerítőkkel, sok mozgással nagy üres területek nyíltak meg előttük. A negyedik percben egy ilyen akció végén szabálytalankodtak Rafinhával szemben, amiért a játékvezetők büntetőt ítéltek. Ezt Alvarito magabiztosan értékesítette. 0–1. A hetedik minutumban pedig pont az lett a veszte a tbiliszieknek, hogy Sidnei előtt behátráltak, aki köszönte szépen és 7-8 méterről egy hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. 0–2. Ezek után összeszedte magát a grúz együttes, több helyzetük is adódott, Mezei bravúrjaira is szükség volt ahhoz, hogy a két gólos előny kitartson a szünetig.

Két gyors találat

A második játékrészben a hazai gárda igyekezett még fentebb tolni a védekezését, igyekeztek agresszívan letámadni, megnehezítve ezzel az MVFC labdakihozatalait. Ennek viszont továbbra is az volt a következménye, hogy nagy területek nyíltak támadásban a vendégek előtt, amit ki is használtak. A 29. percben Szabó Péter szaladt el a bal szélen és lőtt a rövidbe, 30 másodperccel később pedig Alvarito talált be egy szép kényszerítőt követően. Egy pillanat alatt megduplázta előnyét az újfalui együttes. 0–4.

Izgalmak a végén

De nem dőlhettek teljesen hátra a hajdú-bihariak, mert a 31. minutumban egy gyors támadás végén szépített Kekelia révén a tbiliszi csapat. 1–4. Az utolsó percekre kockázatot vállalt a grúz gárda, a támadások alkalmával lehozták a kapusukat és öt mezőnyjátékossal próbálták a Mezei-Vill védelmét feltörni. Két perccel a vége előtt ez sikerült is, egy kapu elé lőtt labdát Ghavtadze pofozott a hálóba közvetlen közelről. 2–4. Még a dudaszó előtt is maradtak izgalmak, hiszen tíz másodperccel a vége előtt egy távoli lövéssel Jvarashvili megszerezte a hazaiak harmadik gólját. 3–4. Másra viszont már nem maradt idő, így bejutott a Bajnokok Ligájába az MVFC Berettyóújfalu.

Bakos Attila

Futsal Bajnokok Ligája-selejtező

Tbilisi State University–MVFC Berettyóújfalu 3–4 (0–2)

Tbiliszi, Tbilisi New Sports Palace, zárt kapus. Vezették: Chiara Perona (olasz), Shota Kukhilava (grúz)

Tbilisi State Uni.: Bukia – Chanukvadze, Ghavtadze, Jvarashvili, Kekelia. Cserék: Aslani, Chokhonelidze, Bekauri, Chimakadze, Kapanadze, Tevzadze, Kobaidze, Silagava. Vezetőedző: David Bobokhidze

MVFC: Mezei – Horváth, Rábl, Sidnei, Alvarito. Cserék: Tihanyi, Diece, Szabó, Gál, Kártik, Nagy, Rafinha. Vezetőedző: Sergio Mullor Cabrera

Gólszerzők: Kekelia (31.) Ghavtadze (38.), Jvarashvili (40.) illetve Alvarito (4., 29.) Szabó (29.), Sidnei (7.)

Sárga lap: Chanukvadze (9.) Kobaidze (39.), illetve Horváth (28.)