labdarúgó nb ii.

2020.11.04. 15:36

Győzelmet ért a fegyelmezettség a DEAC-nak

Sándor Tamással a kispadon először nyert a DEAC a bajnokságban.

A Szentlőrinc együttesét fogadta a DEAC a Merkantil Bank Liga 15 fordulójában szerda délután. A hazaiak számára létfontosságú volt a pontszerzés, hiszen sereghajtóként várták az összecsapást.

A fehér mezes vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, az első pár percben több tömegjelenet is kialakult a debreceniek kapuja előtt a beívelések után. A Szentlőrinc igyekezett a széleken megbontani a hazaiakat, míg a 4-4-2-ben felálló DEAC fegyelmezetten visszazárva próbálta a megszerzett labdákkal a lehető leggyorsabban megjátszani a gyors támadóit.

Idővel kiegyenlítettebbé vált a nem túl nagy iramban zajló találkozó, a két kapu elvétve forgott veszélyben, az első negyedórában mindössze Szabados Istvánnak kellett magához ölelnie egy szabadrúgást. A huszadik percben aztán csak a kapufa mentette meg a góltól a vendégeket, egy baloldali szöglet után az előrehúzódó Papp Ferenc lábáról pattant a lécre a labda, a kipattanót pedig eltakarították a védők.

Ahogy telt az idő egyre több lett a mezőnyben a kemény belépő, többen is ápolásra szorultak, amely felkorbácsolta az indulatokat, a játékosok és az edzők is többször kérték számon Hanyecz játékvezetőn az elmaradt sárga lapokat, de csak Papp részesült ilyen figyelmeztetésben.

A 31. percben kissé váratlanul megszerezte a vezetést a DEAC: Kertész Tamás nagyszerű centerezése után Spitzmüller belsőzött okosan a hosszúba esélyt sem adva Slaktának, majd fogadta örömittasan a csapattársai gratulációját a szögletzászlónál, 1-0.

A csapatkapitány akár duplázhatott is volna, de 18 méterről rátekert szabadrúgását magabiztosan fogta a lőrinci kapus. A gól megtanít futballozni, tartja mondás, és ez most is igaz volt, láthatólag megnyugodtak a hazaiak, és a szünetig hátralévő időben több formás támadást is vezettek.

A hátrány tudatában a szünetben cserélt Marián Sluka, és veszélyesebbé is vált a Szentlőrinc, előbb Havas közeli fejesénél hűlt meg a vér a hazai nézőkben, majd Frőhlich lőtt 5 méterről nagy helyzetben fölé.

Beszorult a DEAC, a feketében futballozó debreceniek erejéből ebben a periódusban leginkább a védekezésre futotta.

Sándor Tamás is frissített csapatán: Kertész és Szabó kapott pihenőt, helyükre Soltész János és Burai Erik érkezett. A játék képe nem változott, az egyetemisták időnként a legegyszerűbb eszközökkel szabadítottak fel a tizenhatosukon belül.

A pályán egyre több lett az indulat, igazi meccshangulat híján remekül lehetett hallani miként kommunikáltak egymással és a játékvezetővel a játékosok, illetve milyen taktikai utasításokkal segítették futballistáikat a szakvezetők. Tíz perccel a lefújás előtt 10 másodpercen belül három gól szerezhetett volna a Szentlőrinc: előbb Lehoczky tekert a keresztlécre, majd Szabados ütött ki egy lövés, a kipattanót pedig keresztbe rúgták a kapu előtt a fehér mezesek. Sándor Tamás ebszolút együtt élt a játékkal, folyamatosan instruálta tanítványait, ki mikor hova helyezkedjen.

Az utolsó percekben a szentlőrinciek próbálták folyamatosan felívelni a labdát, a DEAC védők magabiztosan állták a sarat, így maradt az 1-0, nem érdemtelenül.

MSZ

Merkantil Bank Liga, 15. forduló

DEBRECENI EAC–Szentlőrinc 1–0 (1–0)

Debrecen, Dóczy József utcai Egyetemi Sporttelep, 100 néző. Vezette: Hanyecz (Varga, Szilágyi)

DEAC: Szabados – Nagy Z., Papp, Szabó (Soltész, 64.), Orosz – Nagy K (Bíró, 91.), Sándor, Spitzmüller, Székely (Urbin, 74.) – Kertész (Burai, 64.), Nikitscher. Vezetőedző: Sándor Tamás

Szentlőrinc: Slakta – Molnár (Sili, 45.), Havas, Dulló, Keresztes – Hleba (Kapronczai, 61.), Lehoczky – Harsányi (Cenaj, 76.), Nagy, Torvund – Frőlich (Forgács, 76.). Vezetőedző: Marián Sluka

Gól: 1-0 (Spitzmüller, 31.)

Sárga lap: Papp (25.), Nikitscher (52.) Nagy K. (85.), Burai 93.), illetve Hleba (39.), Harsányi (51.), Keresztes (66.)

Piros lap: Keresztes (68.)

Sándor Tamás: – Nagyon fontos volt ez a siker, de tudjuk, hogy egy győzelem nem elég! Ezzel együtt sokat jelenthet a játékosok számára a folytatásra! Ezúttal nagyon jó felfogásban futballoztunk, mindenki betartotta, amit a meccs előtt megbeszéltünk, és végre lehoztunk kilencven percet kapott gól nélkül!

Marián Sluka: – Felkészültünk a meccsre, tudtuk, hogy a DEAC célfutballt fog játszani, mégsem tudtunk ezzel mit kezdeni. Az első félidőben a szezon eddigi legrosszabb teljesítményét nyújtottuk, passzívak voltunk, így nem is lehet eredményt elérni. Eddig tartott a türelem, mostantól azok fognak játszani, akik fegyelmezettek a pályán.