labdarúgás

2020.11.25. 20:11

DVSC: Továbbra is hibátlan hazai mérleg – fotók és videók

Végig kézben tartva a találkozót, magabiztos győzelmet aratott a Loki a Szentlőrinc felett.

Fotós: KOVACS PETER

A Merkantil Bank Liga 18. fordulójában a Debreceni VSC a Szentlőrinc együttesét fogadta szerda este. A Nagyerdei Stadionban lejátszott összecsapáson a hatályos jogszabályok szerint nem lehettek nézők. A DVSC az élről, a vendégek pedig a 17. helyről várták a mérkőzést. Igaz, a Baranya megyei gárda meglepetésre legyőzte a Lokit üldöző Budaörsöt az előző játéknapon.

Előny a szünetre

A másodosztályban már hozzászokhattunk, hogy a meccsek elején a piros-fehér alakulat intenzíven bekezd, igyekszik az első perctől nagy nyomást helyezni ellenfelére. Ez most sem volt másképp, az első negyedórában szinte végig a szentlőrinci térfélen zajlott a játék. A vendégek öt védős felállása is arra engedett következtetni, hogy számoltak ezzel Marián Slukáék. Láthatóan a stabil, masszív védekezésre építve igyekeztet egy-egy labdaszerzés alkalmával pedig minél kevesebb érintésből eljutni Gróf kapujáig, inkább kevesebb, mint több sikerrel.

A huszadik perctől kezdve viszont borult a baranyaiak terve. Dzsudzsák Balázs adott középre balról egy szabadrúgást, amit Szatmári Csaba csúsztatott tökéletesen a kapu hosszú oldalába (1–0). Nagyjából 2 minutummal később hasonló távolságról, csak a másik oldalról Bódi ívelt a tizenhatoson belülre egy pontrúgást, és a kavarodás után Pávkovics Bence elé pattant a labda, aki ballal szépen tekert a kapufa mellé (2–0). A félidő második részében a megnyugtató előny tudatában több teret engedett a hazai együttes ellenfelének, akik viszont a Loki tizenhatosához közeledve rendre rossz megoldásokat választottak. Ennek következtében a Szentlőrincnek nem volt igazán veszélyes próbálkozása a szünetig.

Rögtön az elején

Kiválóan kezdte a második félidőt a Loki, a 48. percben Szécsi Márk ívelt jobb szélről középre, és a csereként beállt Sós Bence érkezett tökéletes ütemben majd fejelt közelről a kapuba. Ezzel már 3–0-ra vezetett a hazai együttes. Attól függetlenül, hogy háromgólos hátrányban játszottak, úgy tűnt, hogy a Szentlőrinc nem adta fel a mérkőzést. A harmadik találatot követően agresszívan letámadták a hazaiakat, és volt, hogy hosszú percekre a kapujuk elé szegezték őket. Ez a nyomás a hatvanadik minutum környékén enyhült, akkor egyre inkább visszavette az irányítást a DVSC, igyekezett minél hosszabban járatni a labdát.

A biztos előny tudatában Kondás Elemér úgy döntött, hogy újabb fiatal tehetségnek ad lehetőséget a bemutatkozásra, Dzsudzsák Balázs helyére a 17 esztendős Talpalló Norbert állhatott be. A meccs végéhez közeledve már érezhetően tartalékolt a Loki, ennek pedig meg is lett az eredménye. A 79. percben Kovács Dávid egy hosszú indítását követően lépett ki a csereként beállt Luka Sili és 12 méterről lőtt Gróf Dávid mellett a kapu rövid oldalába (3–1). A baranyai együttes csupán a harmadik amelyik be tudott találni a Nagyerdei Stadionban ebben az idényben. Még mielőtt a vendégek vérszemet kaphattak volna Bódi passzát követően Tischler gurított a hálóba 10 méterről, így a 86. percben visszaállt a három gólos különbség (4–1).

Ezzel továbbra is hibátlan a DVSC hazai mérlege a bajnokságban.

Bakos Attila

Merkantil Bank Liga, 18. FORDULÓ

Debreceni VSC–Szentlőrinc 4–1

Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Márkus Tamás, Ifj. Varga Gábor)

DVSC: Gróf – Kinyik (Lakatos B., 72.), Pávkovics, Szatmári – Baráth (Talpalló, 63.) – Pintér Á. (Sós B., 39.), Bódi, Dzsudzsák (Haris, 63.), Ferenczi – Bévárdi (Tischler, 72.), Szécsi M. Vezetőedző: Kondás Elemér

Szentlőrinc: Slakta – Molnár R., Havas (Dulló, a szünetben), Keresztes, Forgács D. – Hleba (Lehoczky, a szünetben) – Harsányi I. (Sili, a szünetben), Kapronczai, Cenaj (Törőcsik, 75.), Kovács D. – Kondor (Nikics, 63.).Vezetőedző: Marián Sluka

Gólszerzők: 1–0 Szatmári (20.), 2–0 Pávkovics (23.), 3–0 Sós (48.), 4–1 Tischler (85.) ill. 3–1 Sili (79.)

Sárga lap: Pávkovics (43.), illetve Lehoczky (69.), Keresztes (85.)

Kondás Elemér: Az volt a célunk, hogy javítsunk a hétvégén, mert vasárnap Csákváron csak egy pontot sikerült szerezni. Hazai pályán egyetlen fontos szempont volt, hogy megnyerjük a találkozót. Jól is kezdtünk, két szabadrúgás variációból gólt tudtunk szerezni. Kezünkben tartottuk a mérkőzést, mi irányítottunk, szép gólokat lőttünk, a kapott találatot viszont sajnálom. A második félidőben már kalkuláltunk azzal, hogy hétvégén is mérkőzés van, próbáltam eszerint cserélni a játékosokat. Sima volt a mérkőzés.

Sluka Marián: Gratulálok a Debrecennek a győzelemhez! Készültünk az itteni játékra, tudtuk, milyen a hazai csapat. Úgy éreztem, hogy működött a megtervezett taktika. A Debrecen az első félidőben a játékban nem nagyon tudott veszélyeztetni, viszont a pontrúgásokból, amiben nagyon erősek, kaptunk két gólt. Ezután a DVSC már okosan játszotta végig a találkozót. A második félidőben kicsit feljavultunk, kombinatívabb lett a játékunk, sajnos az ellenfél olyan minőséget képvisel, hogy 2-3 kontrából két gólt rúgott a második játékrészben.