Egy bronzérem is került Senánszky nyakába

Ismét bizonyította a sellőlány, hogy uszonyok nélkül is boldogul a vízben.

Debrecen 20180328 szs sz OB Sennszky Petra

Fotó: archív, Tumbász Hédi/Nemzeti Sport

Újabb érmet szerzett Debrecennek a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon Senánszky Petra.

Szerdai aranyérme után Senánszky pénteken egy bronzot szerzett, most 100 gyorson brillírozott az uszonyosúszó klasszis. Gál Kincső is harmadikként zárt ebben a számban, csak épp ő a B döntőben.

A 200 férfi mell B döntőjében két úszó is képviselte a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola (DSC-SI) színeit: Zombori-Szalontai Ferenc a második, Sárosi Balázs pedig a hatodik legjobb idővel csapott célba. Holoda Péter (DSC-SI) ezúttal 100 gyorson szállt harcba, az A döntőben 0:47,73 volt az ideje, ami a hatodik helyre volt elég.

Akárcsak az első két napon, Hosszú Katinka pénteken is három számban diadalmaskodott: 400 méter vegyesen, 200 méter háton és 200 méter mellen nyert.