kosárlabda

2019.11.08. 20:26

A hosszabbításban dőlt csak el, de nyert a DEAC

Roppant izgalmakat tartogatott a Debrecen és a Szeged péntek esti összecsapása.

Szegeden vendégszerepelt a DEAC kosárcsapata az élvonalbeli bajnokság hetedik fordulójában, pénteken este.

A debreceniek utóbbi három összecsapásukat elveszítették, de a Tisza-partiak sem vannak éppen jó formában, így mindkét gárdának nagy szüksége volt a pontokra.

Alaposan bekezdtek Kovács Adrián tanítványai, bő öt perc játékot követően már tízzel mentek Boriszovék, 17–10. A negyed végére szorosabbá tették a meccset a hazaiak, 23–19-es állásról folytatódott az összecsapás. A folytatásban a Szedeák kerekedett felül, félidőben 46–42-re vezetett a házigazda.

A ráadás döntött

Fordulás után is izgalmasan alakult a csata, a harmadik etapot 23–21-re hozták a cívisvárosiak, akik így összesítésben 67–65-re jöttek fel. Már csak egy perc volt hátra a találkozóból, mikor 84–82-t mutatott az eredményjelző. Aztán egy pillanat alatt fordult a kocka, Boriszov sikeres hárompontosa után ismét átvette a vezetést a DEAC. Gyorsan időt is kért a Szeged, majd fordított, a rendes játékidő 87–87-es állásnál ért véget. A hosszabbításban a debreceniek kerekedtek felül, akik így végül 102-100-ra nyertek.