Fejlesztés

2025.05.19. 19:15

Ez eddig nem volt itt! Mire készülnek a Nagyállomáson? – fotókkal!

Szembetűnő változás történt a napokban a debreceni vasútállomás környékén. Felállványozták a Nagyállomás épületének egy részét.

Szokatlan „kiegészítőt” kapott nemrégiben a debreceni vasútállomás, a váróépület utcafronti egységének egy részét ugyanis felállványozták. A fotót küldő olvasónk szerint még a Nagyállomás nevének táblája is lekerült a helyéről.

nagyállomás
Felállványozták a Debreceni Nagyállomást
Forrás: olvasói felvétel

Átépítik a Debreceni Nagyállomás épületét?

Szemmel láthatóan egy kisebb beavatkozás, építkezés veszi/vette kezdetét a Debreceni Nagyállomás épületén. A szép kort megélt vasútállomás felújításáról egyébként a Haon-on már többször is írtunk: az épület az országos állomásmegújítási program keretében újulhat majd meg, mindezt még az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM), valamint a MÁV-csoport jelentette be 2024-ben.

Kisebb homlokzatfelújítást sejtetnek az előkészületek a debreceni állomáson
Forrás: olvasói felvétel

Kisebb felújítás várható a debreceni nagyállomáson

Mint korábban írtuk, április 22-én a Nagyállomás épületének faláról lehullott a vakolat. A debreceni hivatásos tűzoltók kéziszerszámokkal távolították el a meglazult részeket, hogy az a gyalogos közlekedést ne veszélyeztesse. Feltehető az is, hogy épp a ezt a homlokzati hibát javítják most ki.

Mivel a képek arra engednek következtetni, hogy egy kisebb mértékű felújítást eszközölnek a Nagyállomás homlokzatán, a munkálatok részleteiről a MÁV-csoport kommunikációs igazgatóságánál érdeklődtünk. Amint megérkezik a válaszuk, közöljük.

Ezek a cikkek is érdekelhetik:

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában