Helyi közélet

2025.04.24. 16:19

Durva! Ennyire figyelmetlenek a hajdú-bihari sofőrök?

Nem mindennapi jelenetnek volt tanúja egy hajdú-bihari lakos. A Józsai csoportba került fel egy közlekedési malőr, amelyben egy mentő és mezőgazdasági gépek is szerepelnek.

Csütörtök kora délután került fel egy bejegyzés a Józsai csoportba, ahol a poszt írója egy nem mindennapi sztorit mesél el. Mint írja, délelőtt Józsáról közlekedett Hajdúböszörmény irányába, a 35-ös főúton. A szemközti sávban két hatalmas mezőgazdasági jármű haladt, mögöttük egy szirénázó mentőautó. A bejegyzés írója fékezett, lehúzódott és megállt, hogy a mentőnek helyet csináljon, és nyugodtan tudjon előzni, villantott is a megkülönböztetett jelzésű járműnek. 

Nem adtak elsőbbséget a mentőknek Hajdú-Biharban
Nem adtak elsőbbséget a mentőknek Hajdú-Biharban
Forrás:  Illusztráció / MW-archív

Már a mentőnek sincs elsőbbsége?

Meg is kezdődött az előzés, viszont nem a mentő, hanem a mezőgazdasági gép részéről, így a mentőnek fékeznie kellett. A poszt írója felháborodását fejezte ki az eset kapcsán, hiszen a mentő megkülönböztetett jelzéssel közlekedett.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában