2025.03.25. 17:00
Nem véletlenül Debrecenben nyílt meg az első regionális képviselet
Szakmai partnerségre lépett Debrecen, valamint a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége. Regionális képviselet is segíti az együttműködést.
Debrecenben nyitotta meg regionális képviseletét a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége az év elején. Nem véletlenül: az ország második legnagyobb városa egyre nagyobb mértékben járul hozzá a magyar gazdaság teljesítményéhez, a régió technológiai és innovációs központjává vált. Debrecen nagy hangsúlyt fektet a kkv-szektor becsatornázására a nagyvállalatokhoz, valamint a szakképzett magyar munkaerő képzésére és megtartására a kkv-k számára. Ennek módozatairól is kíván első kézből informálódni a GINOP Plusz projekt keretében most felállított helyi MGYOSZ képviselet – tudatta a szervezet közleményében.

Forrás: MGYOSZ/Biri Péter
Regionális képviselet az érkező cégek igényei miatt is
Papp László, a város polgármestere és Lakatos Péter, az MGYOSZ elnöke március 25-én találkozott. Ezen a találkozón többek között megvitatták a régióban megjelent, várható magyar és külföldi befektetéseket és fejlesztéseket, valamint elemezték ezek gazdasági és munkaerőpiaci hatásait. A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének feladatai közé tartozik a munkadók képviselete a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán, a magyar munkaadói érdekek képviselete nemzetközi szervezetekben.
A szövetség idén két témával foglalkozik kiemelten az egyik a külföldi befektetések hatása a magyar gazdaságra, a másik a versenyképesség – hatékonyság kérdése.

Forrás: MGYOSZ/Biri Péter
Az MGYOSZ megjelenése Hajdú-Biharban nem önkényes döntés: a térségbe belépő külföldi cégek vállalati kultúrájuk részeként hozzák az érdekképviseletre való igényüket. Ennek a létező igénynek tud eleget tenni Magyarország legnagyobb független vállalati érdekképviselete.
Helyi tevékenysége kettős. Egyrészt felderíti a régióban jelenlevő gazdasági szereplők működését leginkább nehezítő közös ágazati korlátokat, másrészt a kedvezőbb piaci környezetet támogató javaslatait összehangolja és eljuttatja nemcsak a hazai döntéshozók felé, hanem európai szintre is. A szervezet ugyanis tagja a BusinessEurope-nak, amely 36 ország 20 millió cégének közvetett képviseletét látja el, és képes támogatni olyan lobbikezdeményezéseket is, amelyek Magyarországról indulnak ki.
Azok lehetnek a legsikeresebb célok, amelyek mellé „érdekkoalíciót” lehet építeni: regionálisan, vagy, adott esetben, több ország hasonló vállalati érdekei mentén. Ezek meghatározása és rendszeres helyi döntéshozói megvitatása első lépés ebben a folyamatban.
A projekt majd 5 millió forint támogatásból valósulhat meg.
A projektről bővebb információt itt olvashatnak.