2024.11.20. 20:11
Az új gazdaságpolitika 21 pontját ismertették Nyíradonyban
A megfizethető lakhatás és a vállalkozások támogatása is szóba került. Az országjárás szerdai állomásán a magyar fizetések vásárlóerejének növelése is téma volt.
Az új nemzetgazdasági politikáról szóló nemzeti konzultáció volt a témája annak az országjárásnak, melynek szerda délutáni állomása Nyíradonyban volt, a polgármesteri hivatal galériájában.
Vitályos Eszter kormányszóvivő, kormányzati kommunikációért felelős államtitkár a fórumot megelőző sajtótájékoztatón kifejtette, olyan időszakban élünk, amikor egymást követik a válságok. Emlékeztetett, a pandémia után következett az orosz-ukrán konfliktus, majd a nyugati országok szankciói.
Rengeteg Magyarországon kívüli esemény van, aminek mégis mi is elszenvedői vagyunk. Szeretnénk olyan gazdaságpolitikát folytatni 2025-től, ami teljesen új alapokra helyezi a gazdaságunkat. Hiszen azt lehet látni, hogy az egész Európai Unióban a versenyképesség lefelé ível, ezen mindenképpen változtatni akarunk. A jövő évtől 3 és 6 százalék közötti gazdasági növekedést szeretnénk elérni
– mondta az államtitkár. Kifejtette, ezzel kapcsolatban meg is született egy 21 pontból álló akcióterv, melynek részeként a jövedelmek vásárlóerejének növelését, megfizethető lakhatást igyekszik elérni a kormány, valamint a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességének növelésére fog törekedni, hiszen ez fogja biztosítani a következő időszak gazdasági növekedésének az alapját.
Vitályos Eszter hangsúlyozta, a kormány azért indít nemzeti konzultációt, hogy egyetértési pontokat alakítson ki a magyar társadalommal. Arra kérte a lakosságot, hogy minél többen töltsék ki, és küldjék vissza, hiszen – mint fogalmazott – a magyar embereknek kell a saját életükről dönteniük Brüsszel helyett.
Országjárás: lakossági fórum Nyíradonyban
Fotók: Kiss AnnamarieAz országjárás a háború veszélyeire is felhívta a figyelmet
– Ebben a felbolydult világban tele vagyunk veszélyekkel. Ezeket szeretnénk valamilyen módon enyhíteni, reményt adni és kilátásokat felvázolni a magyar társadalom számára. Nehéz világban élünk, a háború árnyékában – vélekedett Tasó László. Az országgyűlési képviselő leszögezte, mindent elkövetnek, hogy Magyarország kimaradjon a konfliktusból. Mint fogalmazott, nyugalomra és békére van szükség, már csak azért is, mert hazánk keleti részén nehezebb az élet.
Úgy véli, amikor 49 százalékát tudjuk elérni az átlagos uniós fejlettségnek, akkor van tennivaló:
A kis- és középvállalkozások ebben a térségben tőkehiányban szenvednek, ezért örömmel fogadunk minden segítséget. Bízunk benne, hogy a Demján Sándor-terv erre is megoldást kínál majd, emellett érkezik a munkáshitel is
– emlékeztetett. Tasó László szerint sokan nem azért nem tanulnak tovább, mert nem lenne meg rá a képességük vagy a szándékuk. Hanem számos esetben a családnak szüksége van arra munkabérre, amit gyermekük 18 évesen keresni fog majd. Reményét fejezte ki, hogy a lehetőségeknek köszönhetően a fiatalok elindíthatnak egy vállalkozást, így majd ők lesznek azok, akik más családok számára megélhetést biztosítanak.