2024.11.29. 22:00
A helyettes államtitkár példaértékűnek tartja az Immánuel Otthon és Iskolában végzett munkát
Szakmai programot tartottak pénteken a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona, Általános Iskolája, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskolája és Készségfejlesztő Iskolájában. Az eseményen részt vett Radomszki Lászlóné, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi helyettes államtitkára is.
Az egész iskolát bejárták
Forrás: Debreceni Városháza
A helyettes államtitkár a szakmai program keretében megismerkedett az intézmény munkájával, majd kerekasztal-beszélgetést folytatott több, a fogyatékosügy terén tevékenykedő vagy abban érintett szociális szakemberrel, intézmények, szervezetek Hajdú-Bihar vármegyei és debreceni vezetőivel, képviselőivel. Az eseményen részt vett Széles Diána, Debrecen gondoskodáspolitikáért felelős alpolgármestere is – számolt be róla a debreceni önkormányzat.
A kerekasztal-beszélgetésen a helyettes államtitkár asszony többek közt a Belügyminisztérium önálló Fogyatékosságügyi Államtitkárságának ez év szeptember 1-jén történt létrejöttéről, főosztályairól és azok feladatairól ejtett szót. Mint hangsúlyozta, az államtitkárság megalakítása jól tükrözi a Kormány elkötelezettségét azon a téren, hogy a fogyatékossággal élőkről való gondoskodásra minden eddiginél nagyobb hangsúly kerüljön, s minden eszközzel segítse a fogyatékossággal élő emberek, családtagjaik és hozzátartozóik életét. Ebbe többek közt beletartozik egy a jelenlegi, 2025-ig hatályost követő új fogyatékosságügyi stratégia kidolgozása, a fogyatékossággal élők érdekképviseleti szervezeteivel – így az Országos Fogyatékosságügyi Tanács tagjaival – történő minél szorosabb együttműködés, munkájuk költségvetési eszközökkel és pályázati lehetőségeken keresztül való támogatása, a fogyatékossággal élők és a megváltozott munkaképességűek esélyegyenlőségének, jogérvényesítésének, munkalehetőséghez jutásának rehabilitációs célú foglalkoztatási bértámogatásokkal, rehabilitációs szolgáltatásokkal, adókedvezményekkel, jogszabálymódosításokkal való erősítése. Külön hangsúlyt helyeznek a speciális nevelési igényű gyerekek, fiatalok oktatásának, majd munkába állásának segítésére.
A Fogyatékosságügyi Államtitkárság ágazatokon átívelő, horizontális szerepének erősítését a jövőben a javaslattevő, véleményező, tanácsadói szerepű Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság is segíti majd.
Radomszki Lászlóné példaértékűnek tartja az Immánuel Otthon és Iskolában általa megismert komplex szakmai munkát, amely más, hasonló küldetésű intézmények számára mintaként szolgálhat szerte az országban.