2024.11.22. 18:21
Példaként állhatnak a hajdú-bihariak előtt – Ők lettek a vármegye díjazottjai 2024-ben – fotókkal
A Hajdúkerület megalakulásához kapcsolódóan, hagyományosan november 22-én tartják a vármegye napját. Az elmúlt éveknek megfelelően idén is ünnepi ülést tartottak Hajdú-Bihar vármegye napja alkalmából, amelyen átadták a vármegyei díjazottjainak az elismeréseket.
Hajdú-Bihar vármegye napja alkalmából tartottak ünnepi ülést november 22-én a püspökladányi Dorogi Márton Művelődési Központ színháztermében. Az ünnepségen 13-an vehettek át elismerést, köztük civil szervezetek vezetői, sportolók, vállalkozók és pedagógusok is. Bodó Sándor, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében kiemelte, a mai hajdú-bihariak a Hajdúkerület alapítóinak örökösei, akik sikerének egyik kulcsa volt az, hogy a negatívumokból, problémákból is képesek voltak építkezni.
– Úgy vélem, a vármegye legfőbb értéke az itt élő emberek tehetségében, szorgalmában, áldozatos munkájában, rendkívüli teljesítményében rejlik. Hajdú-Bihar történelmi múltja is maradéktalanul igazolta, hogy ez a területi egység szervesen kötődik az itt élőkhöz, az itt élők pedig magukénak érzik a vármegyét, büszkén vallják magukat hajdú-biharinak – fogalmazott köszöntőjében Dukai Miklós, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium önkormányzati államtitkára.
Nem véletlen, hogy Hajdú-Bihar vármegye napja alkalmából adják át az önkormányzat által alapított kitüntetéseket. Ezen alkalommal és ily módon példaként állítják őket településük, vármegyéjük, egy szűkebb vagy tágabb közösség számára, továbbá köszönetet mondanak kiváló teljesítményükért, emberfeletti szorgalmukért, kitartásukért, a közösségért való tenni akarásért
– méltatott az államtitkár.
Bocskai István szabadságharca elérte a legfontosabb célját
Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Vármegyei Közgyűlés elnöke úgy fogalmazott, a hajdúk kivívták a megbecsülést, a kollektív nemességet és a letelepedési lehetőséget. Bocskai István fegyveres felkelése, szabadságharca elérte a legfontosabb célját, a békét, hiszen 1606-ban sikerült lezárni a tizenötéves háborút.
Az új, ötéves önkormányzati ciklus lehetővé teszi, hogy megnézzük a környezetünkben lévő kihívásokat. Fontos az oktatás, az egészségügy fejlesztése, de ugyanilyen fontos, hogy olyan együttműködő közösségek legyenek, akik ebben a hatalmas munkában részt vesznek
– hangsúlyozta Pajna Zoltán. Hozzátette, lesznek olyan fejlesztések a következő időszakban, amik lehetővé teszik az együttműködéseket.
Ők lettek Hajdú-Bihar vármegye napja 2024-es díjazottjai:
Év Civil Szervezete-díj:
- Derecske Ifjúságáért Egyesület
Kovács Pál-díj:
- Csige László – a Magyar Labdarúgó Szövetség Hajdú-Bihar Vármegyei Igazgatóságának igazgatója
- Szabó Bence Gyula – a Püspökladányi Nehézatlétikai Egyesület alelnöke
- Vágner Lara – sportlövő - Berettyóújfalu
Arany Sándor-díj:
- Ebesi Szender Kert – Szender Bence és felesége családi gazdasága
- Preku Gyula József – a Kokadi Szeszfőzde tulajdonosa, a Pálinka Lovagrend tagja
Maróthi György-díj:
- Kissné Balla Krisztina – pedagógus, Püspökladány - Erőss Lajos Református Iskola
- Leleszné Sveda Klára – a Csillagvár Óvoda és Bölcsőde vezetője, Hajdúböszörmény
- Ozsváth Istvánné – a Kokad Napközi Otthonos Óvoda vezetője
Kölcsey Ferenc-díj:
- Győrfi Ádám - szobrász
- Vágó Emese – a kabai Mácsai Sándor Művelődési Ház és Városi Könyvtár igazgatója
- Zichy Géza Alapfokú Művészeti Iskola Ifjúsági Fúvószenekara - Hajdúszoboszló Kerekes Imre karmester
Bocskai István-díj:
- Győrfi Sándor – a Tama Hungary Kft. ügyvezető igazgatója
Ünnepség a vármegye napja alkalmából
Fotók: Kiss Annamarie