GTK

2024.11.25. 20:42

A jövő gazdaságáról tartottak konferenciát a Debreceni Egyetemen

Hatvannál is több oktatási intézmény és vállalat vett részt a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának társszervezésében megvalósult konferencián hétfőn.

Kihívások és megoldások az oktatásban – A pedagógusok szerepe a jövő gazdaságában címmel rendezett konferenciát a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK) és a Debrecen Business Service Centers Kerekasztal (4IG, British Telecommunications, Diehl Aviation, Deutsche Telekom IT Solutions Flowserve, NI Hungary (part of Emerson), Transcosmos) hétfőn a Forest Centerben – adta hírül az unideb.hu.

A jövő gazdaságáról tartottak konferenciát a Debreceni Egyetemen
A jövő gazdaságáról tartottak konferenciát a Debreceni Egyetemen
Forrás: unideb.hu

Mint írják, az esemény kiemelt célja volt, hogy a pedagógusok szorosabb kapcsolatot alakíthassanak ki a Gazdaságtudományi Karral, ezzel támogatva diákjaik pályaválasztását és továbbtanulását. A Debrecen Business Service Centers Kerekasztal aktív partnersége különösen fontos szerepet játszott abban, hogy a helyi gazdasági szereplők bevonásával elősegítse a gazdasági szektor és az oktatás közötti párbeszédet, a rendezvény platformot biztosított az oktatás és a helyi vállalatok közötti kapcsolatfelvételre, ami hozzájárulhat a régió munkaerőpiacának fejlődéséhez.

A DE GTK dékánja, Fenyves Veronika a megnyitón kiemelte, hogy az esemény különleges jelentőséggel bír, nem csak azért, mert az oktatás és a gazdaság összefüggéseiről szóló párbeszédet helyezi a középpontba, hanem azért is, mert a kar és a DBSC Kerekasztal gyümölcsöző együttműködésének egy újabb mérföldköve. 

– Ez a példaértékű partnerség bemutatja, hogy egy oktatási intézmény, a tudományos és az üzleti szféra hogyan dolgozik közösen a jövő megformálásán. Az oktatás mindig is az innováció és a fejlődés kulcsa volt, és ebben kiemelkedő szerepük van a pedagógusoknak, hiszen nemcsak a tudást adják át a diákoknak, hanem a jövő generációjának értékrendjét, szemléletét, készségeit is fejlesztik. Ezért is tartjuk nagyon fontosnak, hogy ismerjék meg karunkat. A rendezvény nemcsak saját szakmai fejlődésüket segíti, hanem lehetőséget teremt arra is, hogy hitelesen adják át, mutassák be a gazdasági szférában rendelkezésre álló lehetőségeket a diákoknak. Hiszem, hogy a konferencia hozzájárul a jövő gazdaságának és oktatásának fejlődéséhez – hangsúlyozta a dékán.

Kissné Nyéki Éva, a Debrecen BSC Kerekasztal projektvezetője beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy Debrecen az üzleti szolgáltató szektor egyik legfontosabb központja ma Magyarországon.

Kissné Nyéki Éva, a Debrecen BSC Kerekasztal projektvezetője
Kissné Nyéki Éva, a Debrecen BSC Kerekasztal projektvezetője
Forrás: unideb.hu

– Az itt dolgozók száma több mint ötezer, ezzel az egyik legnagyobb, értelmiségieket, diplomás és nyelveket beszélő munkavállalókat foglalkoztató ágazat a városban. A Debrecen BSC Kerekasztal a szektor helyi képviselőit tömöríti, akik a versenytársi helyzetet félretéve célul tűzték ki, hogy közösen kívánnak szerepet vállalni a jövő generáció tudásának építésében. Célunk a szektor ismertségének és elismertségének növelése, valamint oktatási útvonalak kialakítása a szektor számára. 

Azon dolgozunk, hogy a fiatalok megismerjék, képet kapjanak arról, hogy ezeknél a vállalatoknál milyen jellegű munkára és karrierlehetőségekre lehet számítani, melyek azok a készségek és kompetenciák, amik nélkülözhetetlenek a sikeres karrierépítéshez. Azon vagyunk, hogy ezt a tudást a fiatalok ne vigyék el, hanem Debrecenben maradjanak, hiszen ma már nem kell ahhoz elmenni, hogy valaki nemzetközi karriert építsen.

Az oktatási szereplőknek és a nagyvállalatoknak az együttműködése kulcsfontosságú, különösen a gyors gazdasági, technológiai fejlődés függvényében, és a jövő munkaerőpiaci kihívásaira csak közösen tudunk megoldást találni – szögezte le a projektvezető.

A konferencián Buga Bernadett, a Diehl Aviation HR igazgatója az oktatás és a munkaerőpiac kapcsolatáról beszélt előadásában. Szendrey Orsolya akkreditált ESG-tanácsadó, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Ökonómiai Intézet oktatója A fenntarthatóság mérföldkövei – ESG a gyakorlatban címmel tartotta meg prezentációját, míg Gera Zsolt, a 4iG üzletág-igazgatója a mesterséges intelligencia és jövőbeli munkakörök kérdését vesézte ki.

A programban egy nagy lélegzetvételű kerekasztal-beszélgetés is szerepelt, a meghívottak megvitatták a pedagógusok szerepének jövőbeni változásait, a Debreceni Egyetemmel való együttműködés, valamint gazdasági fejlődéséhez való hozzájárulásuk lehetőségeit.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában