Regionális minősítés

2024.10.16. 19:04

Nemzetközi onkológiai oktatóközponttá vált a Debreceni Egyetem klinikája

Az Elekta segítségével többek között a rákkezelés modern formáit is oktatják majd.

Haon.hu

A Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinikája elnyerte az Elekta minősített regionális oktatóközpontja címet. Ez azt jelenti, hogy a jövő évtől a klinikán elméleti és gyakorlati képzéseket indítanak Kelet-Közép-Európa onkoradiológus szakembereinek. Az együttműködésről szóló megállapodást az intézmény és a cég vezetői szerdán írták alá a Debreceni Egyetemen – olvasható az unideb.hu-n.

A Debreceni Egyetem klinikája elnyerte az Elekta minősített regionális oktatóközpontja címet
A Debreceni Egyetem klinikája elnyerte az Elekta minősített regionális oktatóközpontja címet
Forrás: unideb.hu

A Debreceni Egyetem és az Elekta együttműködése a sugárterápiás eszközök és alkalmazások területén 2003-ban kezdődött, amikor a világ egyik legnagyobb lineáris gyorsító rendszereket fejlesztő és gyártó cége az első berendezését telepítette a klinikán, majd folyamatosak voltak a fejlesztések.

A legfejlettebb eszközöket kapta a Debreceni Egyetem klinikája

2023-ban a cég lineáris gyorsító családjának legfejlettebb eszközei érkeztek az intézménybe. Jelenleg négy nagy teljesítményű Elekta lineáris gyorsító szolgálja a daganatos betegek ellátását.

Az együttműködés most a képzés területére is kiterjed, a jövőben az Onkoradiológiai Klinika az Elekta minősített regionális oktatóközpontja lesz.    

A Debreceni Egyetem vezetése elkötelezett abban, hogy az ország legnagyobb betegellátó intézményében, a Klinikai Központban a technológiai színvonalat fenntartsuk, illetve folyamatosan fejlesszük. Ehhez pedig szükség van a nagyvállalatokkal, többek között az Elektával kötött együttműködésekre is. Most a partnerségben elérkeztünk oda, hogy oktatási együttműködést írtunk alá, melynek keretében külföldi onkoradiológusok képzése kezdődik el az egyetemen az Elekta segítségével. Ezzel a Debreceni Egyetem eurorégiós léptékben is jelentőset lép előre

 – hangsúlyozta Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora.  

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora
Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora
Forrás: unideb.hu

Catalin Surdeanu, az Elekta képviselője pedig azt emelte ki, hogy az Onkoradiológiai Klinika szakembereinek hatalmas tapasztalatuk van a cég berendezéseinek használatában, kezelésében, az intézmény ezért is nyerhette el az oktatási központ címet.

A Debreceni Egyetem munkatársainak szakértelme és hozzáértése nagyon magas színvonalú, ez pedig az intézményt, illetve az Onkoradiológiai Klinikát egyértelműen alkalmassá teszi arra, hogy betöltse a képzési központ szerepet. A régióban több olyan intézmény is van, ahol a szakembereknek szükségük van ilyen képzésekre, így nem kell Nyugat-Európába utazniuk, hanem a munkahelyükhöz viszonylag közel, Debrecenben végezhetik el a kurzusokat

 – tette hozzá Catalin Surdeanu.

Catalin Surdeanu, az Elekta képviselője
Catalin Surdeanu, az Elekta képviselője
Forrás: unideb.hu

Az előkészületek kifizetődtek

Az elmúlt évben komoly előkészítő és minősítési folyamatok zajlottak, melyek eredményeként a Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinika megkaphatta az Elekta minősített regionális oktatóközpont címet. 

– A technológiai fejlesztések mellett a klinika egyértelmű törekvése volt a folyamatos képzések biztosítása is. Egy csaknem féléves, nagyon szigorú minősítési folyamaton vagyunk túl. A cég felmérte, megvizsgálta azokat a módszertanokat, eljárásokat, amelyekkel mi dolgozunk az ő gépeiken és ez alapján váltunk érdemessé arra, hogy megkapjuk ezt a státuszt. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy nemzetközi sztenderdeknek is megfelel az a tevékenység, amit Debrecenben végzünk. Reméljük, hogy együttműködésünk a későbbi kutatás-fejlesztési programokhoz is segítséget nyújt majd – ismertette Kovács Árpád, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkoradiológiai Klinika igazgatója. 

Évi hat képzést szerveznek majd a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkoradiológiai Klinikán. Sugársebészeti módszertanból kétnapos, magas technológiai igényű képvezérelt terápiás eljárások témában pedig négynapos kurzust tartanak majd, amely az elméleti és a gyakorlati oktatást is magában foglalja. A jövő évben induló képzésekre elsősorban a kelet-közép-európai országokból, Horvátországból, Romániából, Szerbiából, Szlovákiából érkeznek majd a hasonló rendszereket használó intézetek munkatársai. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában