2019.03.13. 12:22
Küldjön hírt! - Szépíró versenyen vettek részt megyénk diákjai a Debreceni József Attila Általános Iskolában
Debrecen - <em>Digitalizált világunkban egyre inkább háttérbe szorul a kézírás, annak ellenére, hogy a kézzel írás fejleszti a kreativitást, gondolkodást.
Debrecen - Digitalizált világunkban egyre inkább háttérbe szorul a kézírás, annak ellenére, hogy a kézzel írás fejleszti a kreativitást, gondolkodást.
Az évente megrendezett megyei szépíró versenyünk célja a kézírás fontosságára való figyelemfelhívás és a különleges bánásmódot igénylő gyermekek pozitív megerősítése, tehetségük kibontakoztatása.
Iskolánk, a Debreceni József Attila Általános Iskola 2019. március 11-én tartotta meg a Hajdú- Bihar Megyei Szépíró Versenyt, immár hagyományosnak számító eseményként nyolcadik alkalommal.
A versenyen Hajdú-Bihar megye 114 tehetséges sajátos nevelési igényű és beilleszkedési, tanulási és magatartási problémával rendelkező tanulója vett részt.
A versenyzők feladata az volt, hogy adott idő alatt másolják le a nyomtatott szöveget saját kézírásukkal, melynek során a pontosság mellett az esztétikusság is fontos szempont volt.
A négy kategóriában három helyezést, és egy különdíjat osztottunk ki. A tanulók oklevél és könyvjutalomban részesültek.
A versenyen résztvevő tanulók megélhették, hogy valamiben ők is lehetnek kiemelkedően tehetségesek. Ezzel a lehetőséggel rendkívüli sikerforráshoz juttatjuk a tanulásban kevésbé eredményes tanulókat is, amellyel önbizalmuk, pozitív énképük erősödik.
Eredmények
I. kategória (1–2. évfolyam):
1. Berki Dóra – Csapókerti Általános Iskola, Debrecen
2. Kohut Zsolt – Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen
3. Szabó Szilveszter–Hallássérültek EGYMI , Debrecen
Különdíj: Hankisz Jázmin- Hallássérültek EGYMI, Debrecen
II. kategória (3–4. évfolyam):
1. Balázs Anna – Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen
2. Márta Anna – Hallássérültek EGYMI, Debrecen
3. Lakatos Dzsenifer Boglárka – József Attila Általános Iskola, Debrecen
Különdíj: Váczi Petra - HBMAIGK( Kettesy Aladár Általános Iskola), Debrecen
III. kategória (5–6. évfolyam):
1. Forgács Panna – Hallássérültek EGYMI, Debrecen
2. Kóci Judit – Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Debrecen
3. Botos Tamás – Bocskai István Általános Iskola , Debrecen
Különdíj: Dézsán Angelika - Huszár Gál Gimnázium, Általános Iskola Ami és Óvoda , Debrecen
IV. kategória (7–8. évfolyam):
1. Froman Flórián – Csapókerti Általános Iskola , Debrecen
2. Szabó Alexandra – Vénkerti Általános Iskola , Debrecen
3. Nemes Enikő Rozália – Hallássérültek EGYMI , Debrecen
Különdíj: Kiss Levente - Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen