Helyi közélet

2015.12.02. 10:48

Kigyúltak az első gyertyák Hajdúnánáson is

Hajdúnánás - Hatodik éve, hogy közös készülődésre, várakozásra hívják Hajdúnánás lakóit az adventi szent időben.

Hajdúnánás - Hatodik éve, hogy közös készülődésre, várakozásra hívják Hajdúnánás lakóit az adventi szent időben.

Ebben az esztendőben november 29-én, vasárnap vette kezdetét a karácsonyt megelőző advent időszaka, melynek részeként 15 órától rövid ünnepségen díszítették fel a főtéren felállított város karácsonyfáját.

Advent az eljövetel, a várakozás és reménykedés ideje, a Karácsonyra való előkészület időszaka. A négy gyertya a hitet, a reményt, a szeretetet és az örömöt szimbolizálja. Ezen kívül a gyertya a szentháromságot is jelképezi: a teste a testet, a kanóca a szellemet, míg a lángja a lelket.

November 29-ével kezdetét vette az advent időszaka. Az elmúlt évekhez hasonlóan Hajdúnánás város önkormányzata, a Kéky Lajos Városi Művelődési Központ és az Okkal-Más-Okkal Ifjúsági Egyesület közös szervezésében idén hatodik alkalommal került megrendezésre a karácsony előtti első adventi gyertya meggyújtása és a város karácsonyfájának feldíszítése városunk főterén. Ebből az alkalomból változatos programokkal várták a város lakosságát a közös ünnepre, készülődésre.

Az advent első napján, délelőtt a Bocskai Filmszínház épületében az Okkal-Más-Okkal Ifjúsági Egyesület által szervezett családi adventi készülődésre várták a kicsiket és nagyokat, ahol karácsonyi szalmákat, nemezdíszeket, adventi koszorúkat és asztaldíszeket készítettek.Délután, a főtérre érkezőket Szólláth Tibor, Hajdúnánás polgármestere köszöntötte, s beszélt ezen időszak jelentőségéről. Az adventi készülődésre látogatók közösen díszítették fel a város karácsonyfáját, amelyet idén Komjáthi Gáborné ajánlott fel a városnak, mindemellett pedig karácsonyi vásárral, énekkel, süteményekkel és állatsimogatással kedveskedtek a szervezők a nézelődőknek. A korábbi évekhez hasonlóan idén is általános iskolás gyerekek készítették a díszeket a város karácsonyfájára.

Az ünnepi tűzgyújtást követően az Aranyszalma és a Cinegelábúak Néptánc csoport, a Hajdúnánási Ezüstkor Nyugdíjas Egyesület és Kócsi Imre előadása színesítette a délutáni programot. Ezt követően Szólláth Tibor polgármester a hagyományokhoz híven városunk karácsonyfájára helyezte a csúcsdíszt, majd az első adventi gyertya meggyújtása is sor került.

A karácsony előtti várakozás pillanataira sokan voltak kíváncsiak, ezt bizonyította az a karácsonyi koncert is, amelyet idén Balázs Fecó adott a hajdúnánási református templomban.

Hajdúnánás mellett Tedejen is feldíszítették a településrész karácsonyfáját november 30-án a Hétszínvirág Óvoda mellett, ahol az ünnepi műsort az óvoda gyermekei adták. A meleg tea mellett a karácsonyfa díszítése, az énekek és a sütemények tették meghittebbé a hangulatot a hűvös délutánon.

- hajdunanas.hu -

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában