Sziréna

2025.06.24. 08:31

Gázolt a vonat Hajdú-Biharban, pótlóbuszok közlekednek az érintett vonalon

Az eset kedden, a reggeli órákban történt. A helyszínelés ideje alatt módosul a szakaszon módosul a vonatok közlekedésének rendje.

A Biharkeresztesről 7:33-kor Püspökladányba elindult személyvonat (6417) Mezőpeterd és Berettyóújfalu között elgázolt egy embert – közölte kedd reggel közösségi oldalán a MÁVInform. Mint írták,  a helyszínelés ideje alatt, várhatóan 11 óráig nem közlekedhetnek a vonatok a két állomás között. 

Gázolt a vonat Hajdú-Biharban, pótlóbuszok közlekednek az érintett vonalon
Gázolt a vonat Hajdú-Biharban, pótlóbuszok közlekednek az érintett vonalon
Forrás:  Illusztráció / Napló-archív

Embert gázolt a vonat Berettyóújfalu térségében

A baleset miatt menetrendi változások is történtek, a Biharkeresztes–Püspökladány vonalon hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra kell számítani baleseti helyszínelés miatt. Berettyóújfalu és Biharkeresztes között, az első buszok 8:45-re és 9 órára érkeznek meg. A katasztrófavédelem beszámolója szerint a vonaton utazó huszonhét főnek a berettyóújfalui hivatásos tűzoltók segítettek a leszállásban, majd visszakísérték őket a vasútállomásra. Az érintett vonalon teljes vágányzár van.

Megkeresésünkre az Országos Mentőszolgálat Kommunikációs Osztálya azt közölte, a kiérkező mentősök a helyszínen egy 50 év körüli férfi halálának tényét állapították meg.

Ajánljuk még:

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában