Kék hírek

2025.06.19. 13:20

Betelt a pohár lakóknál! Hihetetlen, mit műveltek ebben a debreceni utcában...

Egyre több a betörés Debrecen belvárosában?! Aggódnak az utcabeliek, a rendőrség segítségét kérik!

Betelt a pohár lakóknál! Hihetetlen, mit műveltek ebben a debreceni utcában...

Aggódnak a lakók és az üzlettulajdonosok is

Forrás: Illusztráció/Napló-archív

– Batthyány utca veszélyben – hívja fel a figyelmet a Debrecenben Hallottam Facebook-csoport egyik tagja bejegyzésében arra panaszkodva, hogy az utóbbi időben egyre több a rongálás és a betörés Debrecenben, a belvárosi Batthyány utcában, különösen a hajnali órákban. Mint írja, aggódnak a lakók és az üzlettulajdonosok is.  

betörés debrecen, betörés, haon, debrecen
Betörés Debrecenben: a rendőrség segítségét kérik az utcabeliek
Forrás: Illusztráció / MW-archív

Betörés Debrecenben: mutatjuk, mi történt és kik tették

Megkerestük a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányságot az üggyel kapcsolatban, és válaszukban 

megerősítették, hogy valóban történt bűncselekmény, egy felnőtt férfit és egy 11 éves fiút azonosítottak egy Batthyány utcai betöréssel kapcsolatban.

 És még az is kiderült, hogy egyikükkel nem csak egyszer fordult elő, hogy érintett volt hasonló esetben:

A férfit lopás miatt kihallgatták, beismerő vallomást tett. A nyomozás adatai szerint fiatal társa több, Debrecenben történt betöréssel és rongálással is kapcsolatba hozható

 – közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Összefogásra hív

Tájékoztatták portálunkat arról is, hogy a büntetőeljárás folyamatban van, egyelőre nem adnak bővebb tájékoztatást az üggyel kapcsolatban. Az viszont biztos, hogy az utcabelieknek elegük van, erre utal az említett poszt is, melyben a szerző leszögezi: elég volt a károkból és a félelemből, itt az ideje, hogy együttes cél legyen tenni a városrész biztonságáért. Hangsúlyozza, fokozott rendőri jelenlétre, közös kamerarendszer telepítésére, illetve lakossági és vállalkozói összefogásra van szükség.

Figyeljünk egymásra, figyeljünk a környezetünkre! Minden bejelentés számít. Ha gyanús mozgást, idegeneket vagy zajokat észlelsz, azonnal jelezd a hatóságok felé!

 – áll a bejegyzésben.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában