2025.03.25. 11:45
Porig égett egy lakóház Debrecenben - fotókkal
Hétfő este kellett riasztani a hatóságokat a cívisvárosba. A ház lakói nem sérültek meg a lakástűzben.
Teljes terjedelmében égett hétfő este egy harminc négyzetméteres lakóház Debrecenben, a Kóka tanyán. A debreceni hivatásos tűzoltók két vízsugárral oltották el a lángokat. A ház lakói nem sérültek meg a lakástűzben, de ideiglenesen rokonokhoz költőzöttek – közölte hétfői ügyeleti összefoglalójában a Hajdú-Bihar vármegyei katasztrófavédelem.

Forrás: Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Forrás: Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Kidőlt fal is nehezítette a tűzoltók dolgát hétfőn: ahogy azt portálunk is megtudta, egy lakatlan ház oldal fala meglazult és a szomszédos udvarra dőlt hétfő délután Hajdúszováton, a Petőfi Sándor utcában. A hajdúszoboszlói hivatásos tűzoltók gépezetes tolólétrán keresztül kézi erővel bontották le a kéményt, hogy az ne okozzon veszélyt.
Kidőlt fal miatt alakult ki életveszélyes környezet Hajdúszováton
Fotók: Tóth ImreEgy wc elszívó ventillátora gyulladt ki hétfő délután Debrecenben, a Bem téri könyvtárban. Az esethez a debreceni hivatásos és a város önkéntes tűzoltóit riasztották. Az egységek átvizsgálták az épületet, a tűz addigra kialudt magától, a füst miatt azonban át kellett szellőztetni a területet. Az épületben tartózkodó hatvanegy ember a beavatkozás idejére elhagyta a könyvtárat, majd később visszatérhettek oda.