Tárgyalás

2025.03.16. 16:02

Rendőrre támadt egy férfi Hajdú-Biharban, a szolgálati fegyver sem tartotta vissza

Egy verekedés után volt szükség a rendőri beavatkozásra. Az egyenruhások megjelenése nem tetszett az érintetteknek, ekkor került elő a hólapát is.

Előkészítő ülést tart a Berettyóújfalui Járásbíróság annak a vádlottnak az ügyében, akivel szemben felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat az ügyészség. A vádirat lényege szerint 2024. szeptember 29-én arról érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy egy Hajdú-Bihar vármegyei település egyik ingatlanában családi veszekedés, verekedés történt – számolt be a hólapátos támadásos esetről a Debreceni Törvényszék.

A rendőrre hólapáttal akartak rátámadni
A rendőrre hólapáttal akartak rátámadni
Forrás: MW-archív

Hólapáttal akarta megtámadni a rendőrt

Egy járőr és egy polgárőr érkezett a helyszínre, akiknek a 24 éves ittas férfi és élettársa tagadták a történteket. Mivel a nőn bántalmazás nyomai látszottak, őt az udvaron a férfitól elválasztva külön nyilatkoztatták, melynek során beszámolt arról, hogy párja bántalmazta és segítséget kért.

 A rendőr ezután közölte a férfival, hogy előállítják a rendőrkapitányságra, ekkor a vádlott visszament a házba, majd egy 80 centiméter hosszú, 4 kilós hólapáttal a kezében megjelent, amelyet támadólag a magasba emelve a rendőr és a polgárőr felé indult. A rendőr szolgálati lőfegyverét elővette és felszólította a folyamatosan közeledő vádlottat, hogy tegye le a lapátot. 

A férfi ezt csak ismételt felszólításra tette meg. A rendőr ekkor elindult a férfi felé azért, hogy megbilincselje, de a vádlott ekkor újra magához vette a hólapátot és ismét támadásba lendült, fenyegetően kiabálva a rendőr felé indult, majd a polgárőr feje felé sújtott, akinek azonban sikerült ellépnie az ütés elől. A férfi végül az újabb felszólításokra letette a lapátot, majd az időközben a helyszínre megerősítésként érkező kollégáikkal együtt a rendőrök megbilincselték és a szolgálati gépkocsiba ültették. 

A vádlott még ekkor is ki akart vonni magát az intézkedés alól és kiugrott az autóból, ekkor a szökésének megakadályozása érdekében őt a rendőrök testi kényszer alkalmazásával a földre vitték. 

Az ügyészség a - többszörösen büntetett, jelenleg is letartóztatásban lévő - férfival szemben halmazati büntetésül mértékes indítványt tett – 5 év börtönbüntetés – a szabadságvesztés tartamára vonatkozóan.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában