Vizes vb 2022

2022.06.24. 15:09

Senánszky Petra az egyedüli magyar továbbjutó

Csak Senánszky Petra jutott tovább a péntek délelőtti előfutamokból a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Az uszonyos úszásban kétszeres Világjátékok-győztes, 14-szeres világbajnok magyar versenyző 50 méter gyorson egyéni legjobbjától (24.97) ugyan elmaradt, de 25.24 másodperces idejével a 14. helyen így is bekerült az esti programba.

Bohus Richárd és Szentes Bence az 50 méter hát küzdelmeiben volt érdekelt, előbbi a 21. (25.47), utóbbi a 24. (25.62) helyen fejezte be szereplését.

Az elrontott benyúlás miatt nem sikerült a továbbjutás Sztankovics Annának sem, aki 50 méter mellen, 31.31 másodperces időeredménnyel csapott célba és a 19. lett.

A délelőtti program végén rendezték a leghosszabb medencés szám, az 1500 méter gyors selejtezőit, ebben Kalmár Ákos a 17. helyen zárt és nem jutott döntőbe.

Borítókép: Senánszky Petra a női 50 méteres gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 24-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás