haon-sportoldal

2008.09.14. 21:49

EB–döntőben a magyar salakosok

<p>Miskolc – A szombati, Miskolcon megrendezett verseny második helye döntőt ér a magyar válogatottnak.</p>

A második helyen zárt és bejutott a páros Európa-bajnokság döntőjébe a magyar salakmotoros-válogatott.

Ferjan Matej, Magosi Norbert, Szatmári László összetételű gárda egy ponttal elmaradva a csehektôl a dobogó második fokára állhatott fel. A németek is ugyanannyi pontot gyűjtöttek, mint a magyarok, ám ők nem álltak rajthoz a különfutamban, így a harmadik helyen végeztek.

A magyaroknál Magosi Norbert 12, Ferjan Matej 9, Szatmári László pedig 4 pontot motorozott össze. Miután a franciák nem érkeztek meg Miskolcra, egy második számú magyar csapatot kellett indítani: Tihanyi Sándor és Tabaka József 17 pontot gyűjtve a negyedik helyen végzett.Az első három helyezett csapat jutott a szeptember 20-ai, bécsújhelyi fináléba.