haon-sportoldal

2008.04.26. 19:12

Heroikus csatában győzött a Tajtavill

<p>Vác – Az élvonalbeli női kézilabda bajnokság 18. fordulójában a Tajtavill-Derecske idegenben vendégszerepelt, Köstner Vilmos tanítványai Vácott léptek pályára.</p>

A mérkőzés tétje a 7. hely sorsa volt, hiszen a találkozó előtt a Duna-partiak foglalják el ezt a pozíciót a táblázaton, de mivel csak egy pont volt a különbség a felek között, így egy esetleges hajdúsági sikerrel helycserére került volna sor.

A mérkőző felek közel azonos tudása okán, illetve amiatt, hogy az őszi, derecskei meccsen is nagyon szoros, mindössze kétgólos győzelmet aratott a Tajtavill, így előre garantálható volt a hatalmas küzdelem.

A küzdelem dominált

Óriási elánnal vetették magukat a küzdelembe a gárdák, ennek következtében inkább a küzdelem dominált, mintsem a színvonal, ugyanis sok hibával játszottak az alakulatok. A Tajtavill jól kezdett, hiszen gyorsan kétgólos előnyre tett szert, de ez nem nyugtatta meg a hajdúságiakat, ugyanis rengeteg kapufát lőttek, viszont a váciak magukra találtak és fordítottak. Az első játékrész igencsak fordulatos volt, hol egyik, hol másik csapat vezetett, végül a hajrában szerencsésebb hazaiak szereztek előnyt a szünetre.

Megfordították

A pihenő előtt a Derecskéből kiemelkedett a rendkívül gólerősen játszó Pádár Margó, éppen ezért sokkolta a hajdúsági drukkereket a tény, miszerint 8 perccel az újrakezdés után a játékvezetők „kiszórták” a kiváló átlövőt, aki eddig a hátán vitte a csapatot.

Pádár végleges kiállítása mintha plusz energiákat mozgósított volna a csapattársakban, hiszen újult erővel ledolgozták kétgólos hátrányukat, sőt bő tíz perccel a meccs vége előtt már ők vezettek két találattal.

A hajrá óriási izgalmakat hozott, 6 minutummal a vége előtt döntetlen volt az állás, az 57. percben pedig 1 góllal a Derecske vezetett.

Ekkor 23–24 állt az eredményjelzőn, amit azért érdemes megemlíteni, ugyanis a véghajrában nem született újabb gól, köszönhetően a nagyszerű formában védő Lajtos Nórának is, aki az utolsó váci próbálkozásnál ziccert hárított. A heroikus küzdelem végén így a Tajtavill-Derecske örülhetett, és nem csak a két bajnoki pontnak, hanem a 7. helyre való előrelépésnek is.

Kenyeres József: – A rengeteg hiba miatt vesztettük el a találkozót. Tudtuk, hogy nehéz végjáték lesz, de ebben nem volt szerencsénk.

Köstner Vilmos: – A mai győzelmünk a jelenünk szempontjából volt fontos, küzdőképességünk pedig a jövőre nézve volt bíztató.

Vác–Tajtavill-Derecske 23–24 (14–13)
Vác, 500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P. VÁC: JUHÁSZ – Orbán 4, Farkas 3, Ábrahám, VESZELI 10 (6), Schmidt, Gerstmár. Cs: Nábelek (kapus), Bagócsi 3, Simon 1, Rózsa, Szilágyi 2. Edző: Kenyeres József. Tajtavill-Derecske: Király – Flaska 2, PÁDÁR 5, Kudor 1, Sütő 1, KOCSIK 7 (3), SZABADOS 2. Cs: LAJTOS, Kolsofszki (kapusok), Rácz 2, Gulyás 1, Szamosi L., Szamosi A. 1, Kereki 2. Edző: Köstner Vilmos Az eredmény alakulása. 8. p.: 2-4. 15. p.: 7–5. 21. p.: 8–10. 27. p.: 11–12. 37. p.: 16–14. 45. p.: 16–17. 52. p.: 21–21. 56. p.: 22–24 Kiállítások: 6, ill. 14 perc Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3