Videón mutatjuk

2024.11.17. 06:00

Miért vet be robotkutyákat egy hazai raktározó cég?

A Boxy pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben való alkalmazásának felmérésére.

Forrás: Boxy

A kísérlet célja, hogy a robotika miként járulhat hozzá az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez.

A hazai Boxy fulfillment központ ezért az ipari- és fogyasztói robotika területén meghatározó Infuze Robotics-szal összefogva pilot programot indít, amelynek célja a Unitree négylábú robotplatformok, hétköznapi nevükön robotkutyák e-kereskedelmi alkalmazási lehetőségeinek feltérképezése.

Mi az a fulfillment?

A fulfillment magában foglalja a termékek raktározását, összekészítését, csomagolását és szállítását, és lehetővé teszi a webáruházaknak, hogy hatékonyan kezeljék rendeléseiket.

A projekt keretében a bonyolult raktárkörnyezetben való navigálás mellett a robotkutyák feladatai közé tartozik a készletgazdálkodás, a biztonsági ellenőrzések és a minőség-ellenőrzési folyamatok valós idejű optimalizálása. A fejlett érzékelőkkel és mesterséges intelligenciával működő robotok képesek önállóan közlekedni a raktári területeken, alkalmazkodva a változó elrendezéshez, együttműködve más technológiákkal, beleértve akár a szállítószalagokat és az automatikus kiszedőrobotokat.

„A mesterséges intelligencia alapú robotika és az automatizálás új dimenziókat nyit a raktári működés és a rendelésteljesítés hatékonyságának növelésében, valamint egyértelműen kijelöli az e-kereskedelem fejlődésének irányát. Fejlesztési programunk célja, hogy az úttörő technológiák alkalmazásának tesztelése révén olyan korszerű megoldásokat fedezzünk fel, amelyek hatékonyabb operatív működést tesznek lehetővé és még jobb kiszolgálást biztosítanak a webáruházak és vásárlóik számára” – mondta el Táncsics András, a Boxy vezérigazgatója.

A kísérleti projekt keretében használt Unitree B2 és Unitree Go2 robotkutyák olyan feladatokat is ellátnak, mint a valós idejű adatgyűjtés, készletelemzés és veszélyfelismerés.

Érzékelőik és kameráik segítségével biztonsági ellenőrzéseket végeznek, figyelemmel kísérve olyan környezeti tényezőket, mint például a hőmérséklet és a levegőminőség, amelyek azonosításával azonnal értesíthetik az emberi kezelőket a hatékonyságot és a biztonságot veszélyeztető eltérésekről. Emellett segíthetik a rutin készletellenőrzéseket, jelzést adva elhelyezési hibákról vagy a csökkenő készletről, s optimalizálhatják az állásidőt is, hogy a rendeléseket időben teljesítsék.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!