Vizes vb 2017 – A magyar vízilabda-válogatottak 20.10-kor játsszák csoportmeccseiket

Budapest – A nyári budapesti vizes világbajnokság vízilabdatornájának múlt pénteki sorsolását követően eldőlt, hogy a magyar férfi és női válogatott is várhatóan 20 óra 10 perckor kezdi valamennyi csoportmérkőzését.

Ez azt jelenti, hogy a magyarok a napi programban mindig az utolsó előtti mérkőzésen ugranak vízbe. Az esemény honlapjának csütörtöki beszámolója szerint amíg a magyar csapatok győztesen továbbjutnak, nagyjából megmarad ez az időpont, “egészen pontosan a kieséses szakaszban 20.30 lenne a kezdési időpont”. A helyosztókon vereség esetén már nincs kiemelt kezdési időpont.

A magyar női válogatott Japán legjobbjai ellen kezd július 16-án 20.10-kor, a férfiak egy nappal később Ausztrália csapata ellen mutatkoznak be.

A teljes, órára bontott menetrend, így a további mérkőzések sorrendje a napokban válik hivatalossá. Az első napi mérkőzések 9.30-kor indulnak, a délutáni és esti program nyitómeccse 17.30-kor kezdődik. Délelőtt és délután is négy-négy találkozó szerepel a programban a csoportmérkőzések során, a jegyeket is ennek megfelelően lehet majd megvenni.

A női torna csoportjai:

A csoport: Olaszország, Brazília, Kanada, Kína
B csoport: Új-Zéland, Dél-afrikai Köztársaság, Spanyolország, Egyesült Államok
C csoport: Japán, Hollandia, Magyarország, Franciaország
D csoport: Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán, Görögország

A női torna programja:

július 16., vasárnap:

Olaszország-Kanada
Brazília-Kína
Új-Zéland – Spanyolország
Dél-afrikai Köztársaság – Egyesült Államok
Hollandia-Franciaország
Ausztrália-Kazahsztán
Japán-Magyarország 20.10
Oroszország-Görögország

július 18., kedd:

Egyesült Államok-Spanyolország
Új-Zéland – Dél-afrikai Köztársaság
Japán-Hollandia
Görögország-Kazahsztán
Ausztrália-Oroszország
Kína-Kanada
Franciaország-Magyarország 20.10
Olaszország-Brazília

július 20., csütörtök:

Japán-Franciaország
Ausztrália-Görögország
Oroszország-Kazahsztán
Olaszország-Kína
Brazília-Kanada
Új-Zéland – Egyesült Államok
Hollandia-Magyarország 20.10
Dél-afrikai Köztársaság – Spanyolország

július 22., szombat:

A nyolc közé jutásért: C2-D3, C3-D2, A2-B3, A3-B2
két mérkőzés a 13-16. helyért

július 24., hétfő:

negyeddöntő: A1-C2/D3, B1-C3/D2, C1-A2/B3, D1-A3/B2
a 15. helyért
a 13. helyért
két mérkőzés a 9-12. helyért

július 26., szerda:

elődöntő: A1-C2/D3 győztese – B1-C3/D2 győztese, C1-A2/B3 győztese – D1-A3/B2 győztese
két mérkőzés az 5-8. helyért

július 28., péntek:

a 7. helyért
az 5. helyért
a 3. helyért
döntő

A férfi torna csoportjai:

A csoport: Brazília, Montenegró, Kazahsztán, Kanada
B csoport: Franciaország, Ausztrália, Olaszország, Magyarország
C csoport: Spanyolország, Szerbia, Görögország, Dél-afrikai Köztársaság
D csoport: Egyesült Államok, Japán, Horvátország, Oroszország

A férfi torna programja:

július 17., hétfő:

Brazília-Kazahsztán
Montenegró-Kanada
Franciaország-Olaszország
Spanyolország-Görögország
Szerbia – Dél-afrikai Köztársaság
Egyesült Államok-Horvátország
Ausztrália-Magyarország 20.10
Japán-Oroszország

július 19., szerda:

Franciaország-Ausztrália
Dél-afrikai Köztársaság – Görögország
Spanyolország-Szerbia
Oroszország-Horvátország
Egyesült Államok-Japán
Kanada-Kazahsztán
Magyarország-Olaszország 20.10
Brazília-Montenegró

július 21., péntek:

Spanyolország – Dél-afrikai Köztársaság
Szerbia-Görögország
Egyesült Államok-Oroszország
Japán-Horvátország
Brazília-Kanada
Montenegró-Kazahsztán
Franciaország-Magyarország 20.10
Ausztrália-Olaszország

július 23., vasárnap:

a nyolc közé jutásért: C2-D3, C3-D2, A2-B3, A3-B2
két mérkőzés a 13-16. helyért

július 25., kedd:

negyeddöntő: A1-C2/D3, B1-C3/D2, C1-A2/B3, D1-A3/B2
a 15. helyért
a 13. helyért
két mérkőzés a 9-12. helyért

július 27., csütörtök:

elődöntő: A1-C2/D3 győztese – B1-C3/D2 győztese, C1-A2/B3 győztese – D1-A3/B2 győztese
két mérkőzés az 5-8. helyért

július 29., szombat:

a 7. helyért
az 5. helyért
a 3. helyért
döntő

– MTI –